Спеціальні потреби

Найдовша за всю історію США війна зайшла у завершальну фазу


Десять років – на стільки затягнулась найдовша за всю історію Сполучених Штатів війна, як забрала життя майже тисячі вісімсот американських військових. Минулого червня президент Обама заявив, що війна зайшла у завершальну фазу, та оголосив початок виведення американських військ з Афганістану.

«Починаючи з наступного місяця, ми зможемо вивести 10 тисяч наших солдатів з Афганістану вже до кінця цього року. А до початку наступного літа додому повернуться тридцять три тисячі американських військових», – пообіцяв Барак Обама.

Десять років тому переважна більшість населення США підтримувала введення військ в Афганістан. Сьогодні, опитування громадської думки вказують на те, що більшість американців хочуть скорішого повернення своїх військових додому.

«Очевидно, країна налаштована проти війни. І не лише якісь її певні регіони чи прошарки. Традиційно, республіканці підтримували військові дії, але навіть серед них останнім часом підтримка падає», – стверджує соціолог Пітер Браун.

Проти війни виступає населення по всій країн. Адже, сьогодні американці називають пріоритетними інші проблеми, в першу чергу економічні. Чотирнадцять мільйонів людей не мають роботи. У червні, мери великих американських міст закликали до скорішого припинення військових дій в Афганістані та Іраку, щоб збільшити фінансування, необхідне на задоволення внутрішніх потреб країни. Президент Обама погоджується, що ціна війни є зависокою.

«Ми вже витратили трильйон доларів на цю війну у час економічної скрути, у той же час зростають наші зовнішні борги. Настав час інвестувати у наш найцінніший ресурс – американський народ», – заявив Президент США Барак Обама.

Паралельно із зменшенням військової присутності, демократи вимагають від Обами змінити стратегію в Афганістані.

«Якщо ви хочете, щоб країна з терпінням ставилась до того, що ми воюємо з іншою країною, ви повинні дуже чітко визначити, у чому полягає наш національний інтерес, коли йдеться про сьогоднішню стратегію в Афганістані», – наполягає сенатор США Джим Вебб.

Опоненти президента Обами від республіканської партії кажуть, що рішення чинної адміністрації вивести війська з Афганістану базується в першу чергу на політичних мотивах. Разом з тим, вони погоджуються, що афганці мусять колись перебрати контроль над безпекою в країні у власні руки. В останньому звіті щодо процесу виведення військ з Афганістану Обама зазначив, що все відбувається відповідно плану, зауваживши, однак, що попереду залишається багато труднощів.

XS
SM
MD
LG