Спеціальні потреби

Президенту США Бараку Обамі - 50


Президенту США Бараку Обамі сьогодні виповнилося 50 років. Свій ювілей глава держави вирішив відзначати протягом двох днів, і почалися святкування ще у середу в рідному місті Барака Обами - Чикаго. А сьогодні глава держави приймає гостей в саду Білого дому. На заході, де гостей чекають виключно за запрошеннями, очікується кількасот осіб.

Після тижня політичних перипетій щодо дефіциту федерального бюджету, президент Обама повернувся в місто, звідки розпочав свою кар’єру. Тут він відзначив свій ювілей у великому колі друзів.

Святкування ювілею було одночасно і збором коштів на виборчу кампанію Барака Обами. Наступні президентські вибори в США відбудуться у 2012-му році. Демократична партія отримала чималу виручку з продажу квитків. Найдорожчий квиток коштував всього - 36 тисяч доларів. Гостей розважали такі відомі артисти, як Дженніфер Гадсон.

Тим часом перше офіційне привітання американському лідерові прийшло з Росії. Президент Дмитро Медведєв подзвонив Бараку Обамі ще у середу. Але напевно найбільш несподіване привітання прийшло з нью-йоркської Волл Стріт.

Саме звідти група «Американці за правосуддя», яка виступає за реформу фінансової системи США, привітала американського лідера. Обама став лише третім із 44-ох американських президентів, які свій півстолітній ювілей святкували на посаді голови держави. Так у 1908-му свої 50-ть тут відзначив Теодор Рузвельт, а у 1996-му – Білл Клінтон.

Обама ставиться до свого віку з гумором. Під час нещодавніх баталій у Конгресі щодо питання бюджетних скорочень Барак Обама сказав, що чим старішим він стає, тим більше починає турбуватися про соціальні програми для пенсіонерів.

В одному з останніх інтерв’ю Обама сказав, що почувається здоровим. Втім, він визнає, що за два з половиною роки у Білому домі, його волосся дещо посивіло. Якщо на Обаму подивитися в часи його інавгурації, то можна побачити, що він помітно постарішав. Втім, президент жартуючи додає, що його дружина Мішель все ще вважає його красунчиком.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG