Спеціальні потреби

Президент Обама хоче створити робочі місця завдяки розвитку новітніх технологій


Президент США Барак Обама розраховує вже найближчим часом відвідати чимало компаній в Америці, які він закликає показувати приклад того, як розвиток новітніх технологій та інновацій може допомогти створенню робочих місць.

У понеділок Барак Обама, будучи у місті Дургем, штат Північна Кароліна, відвідав компанію «Крі», яка виготовляє енергозберігаючі лампочки. Він оглянув завод компанії «Крі» і потиснув руку кільком працівникам, яких тут налічується півтори тисячі. Ця компанія у рамках президентського проекту стимулювання економічного відновлення отримала від держави 39 мільйонів доларів податкового кредиту. «Крі» експортує свою продукцію за океан і минулого року відкрила свій завод у Китаї. Обама сказав працівникам цього заводу, що вони показують нові стандарти розвитку енергозберігаючих технологій, а також допомагають створенню нових робочих місць.

«Ви робите вклад у розвиток чистої енергетики. Ви допомагаєте відновити американське виробництво. Це та компанія, в якій перемагає майбутнє», – сказав президент.

Барак Обама також зустрівся із членами спеціальної Ради, які дали йому поради щодо того, як ще можна створити у США додаткові робочі місця. Північна Кароліна, як і багато інших штатів, досить важко переживає економічну рецесію. Рівень безробіття тут складає 9,5%, що майже на піввідсотка вище, ніж в середньому по країні. Цей штат є також одним з найбільш політично-важливих для президента Обами, який балотується на другий термін на виборах 2012-го року.

Цю подорож президента Білий дім також використав для того, щоби організувати йому першу зустріч за межами Вашингтона з членами спеціальної Ради, яка консультує Обаму щодо створення в країні нових робочих місць та економічного відновлення. Американський лідер заявив, що вирішення цих питань не потребуватиме радикальних змін.

Тим часом Адміністрація президента надала останні дані щодо того, як в держбюджеті можна заощадити додатково 33 мільярди доларів. Все це викладено в спеціальному чотирихвилинному відео, в якому фігурують президент Барак Обама і віце-президент Джо Байден. У ньому Обама каже, що у США почалася «Кампанія проти марнотратства». А потім Джо Байден гарантує, що політика уряду віднині буде цілком прозорою для американців:

«Уряд відтепер працюватиме за новими стандартами. Американці знатимуть про кожен його крок. Вони будуть бачити, на що витрачаються їх гроші, аби бути впевненими, що ми використовуємо кожен їх долар на те, на що й обіцяли».

У своєму виступі у понеділок у Північній Кароліні президент Обама сказав, що попри створення протягом останніх 15 місяців більш ніж двох мільйонів нових робочих місць, багато американців все ще потерпають через кризу. Втім, Обама висловив повний оптимізм, заявивши, що Сполучені Штати мають все необхідне для успіху у ХХІ-му столітті.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG