Спеціальні потреби

Більше грошей та нагляд за допомогою Україні. Палата представників США затвердила проект оборонного бюджету


Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі
Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі

Більше оборонної допомоги Україні та Тайваню закладено в проекті оборонного бюджету США на 2022 рік. Проект бюджету в четвер схвалила Палата представників американського Конгресу. Голосування в Сенаті, за очікуваннями, відбудеться наступного тижня.

Загалом оборонні видатки США в 2023 році плануються на рівні 858 мільярдів доларів, що на 8% більше цьогорічного бюджету. На допомогу Україні в рамках Безпекової ініціативи закладено 800 мільйонів доларів, повідомили ЗМІ. Також Пентагон отримує повноваження розміщувати замовлення на виготовлення та поставки зброї для України.

Відповідаючи на критику в Конгресі стосовно буцімто нестачі нагляду за допомогою Україні, до проекту було включено вимогу регулярних перевірок допомоги Україні з боку інспекторів Пентагону, Державного департаменту США та Агентства міжнародного розвитку.

Законопроект вимагає від адміністрації президента США Джо Байдена надавати плани щодо безпекової допомоги Україні в короткостроковій і середньостроковій перспективі.

Про збільшення нагляду за оборонною допомогою, що надається Україні, зокрема сказав конгресмен від Республіканської партії Девід Валадао, який голосував за законопроект.

Він також відзначив, що законопроект передбачає облаштування військових баз США в Європі енергостанціями, щоб зменшити і, згодом усунути використання російських енергоресурсів.

Ми маємо не тільки моральну, але й практичну відповідальність підтримувати наші українські ініціативи
Ненсі Пелосі

Спікерка Палати представників США Ненсі Пелосі привітала затвердження законопроекту і, зокрема, надання безпекової допомоги Україні.

"Я хочу привітати народ України за його мужність. Висловити повагу президенту Зеленському та народу України за те, що вони борються не лише за свою демократію, але й за нашу демократію, демократії своїх сусідів у Європі та насправді в усьому світі. Тому ми маємо не тільки моральну, але й практичну відповідальність підтримувати наші українські ініціативи", - заявила Пелосі після голосування.

"Сьогодні ми протистоїмо загрозам демократії тут і в усьому світі. Ще раз хочу привітати президента Зеленського та народ України, – додала спікерка, яка представляє Демократичну партію США. – Їхня боротьба за демократію також є нашою. Ми маємо не лише моральну, а й стратегічну відповідальність продовжувати підтримувати їх безстрашну боротьбу, - і саме це ми робимо в нишньому оборонному бюджеті".

Інший конгресмен-демократ Раджа Крішнамурті, який голосував за підтримку законопроекту, заявив, що "цей оборонний бюджет розвиває підтримку Америки народу України, який захищає власну демократію".

Крішнамурті також відзначив, що законопроект покращить військовий нагляд за допомогою Україні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

США: Дайджест головних подій тижня. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00
XS
SM
MD
LG