Спеціальні потреби

Дедалі більше американських ветеранів стають бездомними


Тисячі американських солдатів, які повернулися з небезпечних військових відряджень з Іраку та Афганістану, стали бездомними в Сполучених Штатах. Організації, що допомагають ветеранам, кажуть що більшість з них опинилися без даху на головою, просто на вулиці через місяць-два відразу після повернення з військової служби.

Колишній сержант Кю-Тара Генрі пішла добровольцем в американську армію одразу після закінчення школи. За 11 років служби вона двічі побувала в Іраку. Її робота включала виявлення та видалення хімічних, біологічних та радіоактивних отруйних речовин. Бездомною вона стала два роки тому, одразу після повернення до цивільного життя.

“ Якщо після школи я йду добровольцем на військову службу, а потім через 11-12 років повертаюся до цивільного життя, то виникає культурний шок. Ти навіть не знаєш з чого почати ”, – визнає колишній сержант армії США.

Управління соціального забезпечення колишніх військовослужбовців повідомляє, що одна четверта всіх бездомних Америки – це ветерани, при тому, що вони складають лише 11 відсотків загального населення Сполучених Штатів. Багато ветеранів, які повернулися, включаючи Кю-Тару Генрі, віч-на-віч стикаються з високим рівнем безробіття в США.

“Я безпритульна і досі не маю роботи. І це тому, що: “О, у вас забагато досвіду; чи скажімо те, що ви робили у війську не застосуєш для того, чим ми займаємось в цивільній термінології. Я маю на увазі, що це зовсім різні речі. Те, що ти служив у війську анічогісінько не значить для цивільного світу ”, – говорить Кю-Тара Генрі.

Тоні Лайон – директор проекту «Джеріко» – неурядової організації, яка допомагає бездомним ветеранам знайти роботу і дім. Вона каже, що одної-єдиної причини через яку ветерани стають безпритульними немає, багато з них страждають посттравматичними стресовими розладами чи депресією:

«Зазвичай до безпритульності веде ціла низка проблем, які включають також прояви жорстокості, психічні проблеми, що ведуть до відсторонення від сім’ї чи можливості нормально працювати.

Дві третіх проекту «Джеріко» фінансується урядом США, ще третина приватними корпораціями та спонсорськими внесками. Завдяки цьому проекту Кю-Тара Генрі отримала можливість відвідувати профорієнтаційні курси, які допоможуть їй нарешті знайти роботу. Тоні Лайон каже, що Міністерство Оборони має більше інформувати солдат, що закінчують службу:

“ На мою думку, треба зосередитись на житловому питанні, тому що коли в тебе нема безпечного та постійного житла важко починати щось робити ”.

Кю-Тара Генрі жила в притулку для бездомних ветеранів у Нью-Йорку. Проект Джеріко допоміг їй поступово переїхати до свого власного дому. Але за статистикою, більш ніж 100 тисяч ветеранів американської армії залишаться в кращому випадку в притулках для бездомних або на вулиці.

XS
SM
MD
LG