Спеціальні потреби

Держдеп: Нуланд провела "корисні" зустрічі в Москві


Речник Державного департаменту США Нед Прайс
Речник Державного департаменту США Нед Прайс

Основним питанням, яке обговорювала заступниця держсекретаря США Вікторія Нуланд під час свого візиту до Росії була робота американського посольства в країні, повідомив речник Державного департаменту США Нед Прайс, відповідаючи на питання преси у вівторок. Він додав, що крім роботи дипмісії, обговорювалось і широке коло інших питань двосторонніх відносин.

"Відбулась відкрита дискусія. Її зустрічі були корисними і наша позиція щодо персоналу нашого представництва залишається твердою. Ми очікуємо на паритетність з кількості персоналу та взаємність щодо візової політики. Потрібні справедливість та гнучнкість з боку Росії, якщо ми прагнемо досягнути рівноцінної угоди", - заявив Прайс.

Сторони домовились провести наступний раунд переговорів на робочому рівні, повідомив речник. Він висловив сподівання, що в результаті перемовин місія США в Москві "зможе продовжити нормальну діяльність".

З 1 серпня Сполучені Штати змушені були звільнити 182 місцевих працівників а також десятки підрядників, які працювали в американських диппредставництвах в Москві, Владивостоку та Єкатеринбургу. Держсекретар США Ентоні Блінкен пояснив це рішення тим, що у серпні вступила в дію заборона російського уряду для США утримувати, наймати на роботу, чи укладати контракти на підрядні роботи з росіянами, або працівниками з третіх країн, крім охорони.

Як повідомляв Голос Америки, після зустрічі у МЗС Росії заявили, що "до Нуланд було донесено, що продовження конфронтаційної лінії Вашингтона призведе до подальшого погіршення відносини між країнами", і що "Москва не прагне подальшої ескалації". Уряд Росії запропонував США зняти усі обмеження накладені протягом кількох останніх років.

Дивіться також: Чому, за словами аналітиків, Вікторія Нуланд "одна з найкращих дипломаток для переговорів з Росією." Відео

XS
SM
MD
LG