Спеціальні потреби

У Сеулі відбувається саміт з ядерної безпеки


Президент Обама з господарем саміту з ядерної безпеки - президентом Південної Кореї Лі Мен Баком
Президент Обама з господарем саміту з ядерної безпеки - президентом Південної Кореї Лі Мен Баком

У столиці Південної Кореї Сеулі відбувається дводенний саміт з ядерної безпеки. Учасники саміту – лідери 53 країн світу – обмірковують те, як запевнити, щоб ядерні матеріали не дісталися до рук терористів.

Це головне питання для Барака Обами, який ще на початку свого терміну на президентській посаді заявив, що він очолить глобальні зусилля з метою забезпечення всіх уразливих ядерних матеріалів. Саме з цією метою він влаштував два роки тому у Вашингтоні перший саміт з ядерної безпеки.

Після робочої вечері для учасників саміту в понеділок його організатори повідомили, що з того часу зроблено чималий поступ. Ще в неділю Барак Обама повідомив, що Україна позбулася зі своєї території всього високозбагаченого урану, виконуючи обіцянку, зроблену на саміті два роки тому.

Казахстан, якому дісталася частина колишнього радянського ядерного арсеналу, протягом останніх двох років забезпечив понад 13 тонн високозбагаченого урану і плутонію, тоді як Сполучені Штати і Росія погодилися позбутися плутонію, якого достатньо для виготовлення 17 тисяч ядерних боєголовок.

Проте незалежна група спеціалістів із 16 країн твердить, що глобальні запаси високозбагаченого урану становлять понад 1400 тонн. Крім цього різні країни мають запаси 500 тонн плутонію, половина якого надається для виготовлення ядерної зброї.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG