Спеціальні потреби

Потрібно готуватись до того, що новий штам вірусу може бути більш смертельним, - Фаучі


Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі заявив, що останні дані британського уряду дозволяють припустити, що новий більш заразний штам коронавірусу також більш смертоносний, але американські експерти повинні дослідити дані самі.

Коли в інтерв'ю телеканалу CBS Фаучі запитали про його попередні заяви, що новий різновид COVID-19 легше поширюється, але не несе більшої загрози здоров'ю, він заявив: "Дані, які ми мали після того, як вони вивчали його, не свідчили, що він більш смертоносний".

Але "коли британські науковці більш уважно придивились до показників смертності у певній віковій групі, де цей показник був 1 на 1000 випадків... він підвищився до 1,3 на 1000 випадків у цій певній групі. Це дуже відчутне зростання", - пояснив Фаучі.

Директор Національного інституту алергійних та інфекційних захворювань заявив, що британські дослідники - "дуже компетентна група", й у американських колег "нема підстав їм не вірити", проте експерти у США все ж переглянуть цю інформацію самостійно.​

А поки він сказав, що американці "повинні припускати, що той штам, якиий зараз шириться переважно у Великій Британії, має певне зростання показника, який ми називаємо вірулентність (тобто ступінь хвороботворності, патогенності - ред.), це здатність вірусу приносити більше шкоди, включаючи смерті".

Фаучі окремо зазначив, що, ймовірно, новий штам, який походить із Південної Африки, може "у деяких випадках применшувати ефективність вакцини", але загалом вакцина залишається ефективною.

У п'ятницю відповідні заяви про новий різновид COVID-19 зробив британський прем'єр Борис Джонсон.

Дивіться також: Як українськї страви гуртують діаспору у США

Як українськї страви гуртують діаспору у США
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG