Спеціальні потреби

США оголосять новий пакет допомоги Україні найближчими днями - Кірбі 


Найближчими днями Сполучені Штати оголосять новий пакет безпекової допомоги Україні, - про це у четвер, 16 березня, заявив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі.

“Історія підтримки України є надійною та, відверто кажучи, непорівнянна у всьому світі, з точки зору того, які види можливостей і які суми ми погодилися надати та продовжуємо погоджуватися надавати Україні. Найближчими днями ви побачите ще одне оголошення, ще більше безпекової допомоги від Сполучених Штатів. Ми твердо дотримуємося цього і продовжуватимемо це робити”, - зазначив Джон Кірбі.

Коментуючи заяву президента Польщі надати Україні військові літаки МіГ, Джон Кірбі заявив, що США поважають рішення Польщі, хоча свою позицію щодо надсилання літаків не змінили.

“Це суверенне рішення будь-якої країни. І ми поважаємо ці суверенні рішення. [...] Я скористаюсь нагодою, щоб підтримати Польщу, яка справді перевершує себе, коли йдеться про підтримку України. Вони надали значну безпекову допомогу”, - сказав Джон Кірбі.

Кірбі наголосив, що США вважають неефективним рішенням виділяти обмежені кошти за президентськими повноваженнями (Presidential Drawdown Authority, PDA) на F16 для України. При цьому, представник Ради з нацбезпеки США зауважив, “ми не говоримо, що надавати Україні F16 є контрпродуктивно. … Ми поважаємо рішення, які роблять інші країни”.

Як повідомляв Голос Америки, наразі двоє українських пілотів перебувають в американському штаті Аризона для тренувань на авіасимуляторах й удосконалення навичок, щоб оцінити, "скільки часу може знадобитися, щоб навчити їх керувати винищувачами F-16".

Форум

XS
SM
MD
LG