Спеціальні потреби

Ракети для HIMARS та артилерійські боєприпаси: США оголосили про новий пакет безпекової допомоги Україні


Humvee - високомобільний багатоцільовий повнопривідний військовий автомобіль, що випускається американською компанією AM General
Humvee - високомобільний багатоцільовий повнопривідний військовий автомобіль, що випускається американською компанією AM General

Білий дім оголосив про новий пакет безпекової допомоги Україні, вартістю у 275 мільйонів доларів. Про це під час брифінгу із журналістами в п'ятницю повідомив Джон Кірбі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки у Білому домі.

"Сьогодні я в гордістю оголошую, що новий пакет безпекової допомоги Україні вартістю у 275 мільйонів доларів скоро буде в дорозі. Він забезпечить Україну новими можливостями із посилення протиповітряної оборони та протистояння загрозам, з якими зіштовхнулась Україна з боку дронів. Він також включає критичне обладнання, яке Україна дуже ефективно використовує для оборони на полі бою, як то більше боєприпасів для HIMARS та української артилерії", - сказав Джон Кірбі.

Раніше видання Reuters повідомляло, що новий пакет безпекової допомоги Україні включатиме обладнання, яке допомагає протистояти дронам, а також нові можливості для зміцнення протиповітряної оборони України.

У Пентагоні повідомили, що до нового пакету безпекової допомоги входять:

• додаткові боєприпаси для ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS);

• 80 000 артилерійських снарядів калібру 155 мм;

• Обладнання для дронів;

• Спроможності протиповітряної оборони;

• Високомобільні багатоцільові транспортні засоби Humvees, машини швидкої допомоги, медичне обладнання;

• Приблизно 150 генераторів;

• Польове обладнання

Новий пакет допомоги у 275 мільйонів доларів виділений в рамках повноважень президента США (PDA), які дозволяють Сполученим Штатам швидко передавати оборонні товари та послуги зі запасів без схвалення Конгресу у відповідь на надзвичайну ситуацію.

З початку російського вторгнення в Україну 24 лютого, яке Москва називає «спеціальною військовою операцією», Сполучені Штати надіслали Києву безпекову допомогу на суму близько 19,1 мільярда доларів.

У четвер законодавці США проголосували за те, щоб наступного року надати Україні щонайменше 800 мільйонів доларів безпекової допомоги.

В статті використано інформацію Reuters

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG