Спеціальні потреби

Визнаний божевільним Брейвік не демонструє ознак хвороби


Андерс Брейвік
Андерс Брейвік

Норвезький суд призначив повторний психіатричний огляд Андерса Брейвіка, який 22-го липня вбив 78 осіб у Норвегії, влаштувавши вибух поблизу урядової будівлі та розстрілявши учасників молодіжного табору на острові Утоя поблизу столиці Норвегії.

У п’ятницю в Осло суддя наказав провести психіатричну оцінку осудності Андерса Брейвіка. Для проведення огляду призначено двох психіатрів.

Раніше цього місяця деякі жертви Брейвіка та родичі загиблих закликали провести повторний огляд терориста після того, як стало відомо, що визнаний божевільним терорист останнім часом не демонструє ознак параноїдальної шизофренії та не отримує відповідних ліків.

Попередній висновок щодо божевілля Брейвіка надали два психіатри, призначені судом.

Брейвік визнав себе винним у скоєнні вибуху та вбивствах, утім заявляє, що не має нести кримінальну відповідальність, бо вірить, що влаштована ним різанина була необхідною, щоб врятувати Європу від навали мусульман та покарати політиків за підтримку політики мультикультуралізму.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG