Спеціальні потреби

КНДР хоче відновити переговори щодо своєї ядерної програми


Лідер Північної Кореї Кім Чен Ір під час візиту у Китай
Лідер Північної Кореї Кім Чен Ір під час візиту у Китай

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ір готовий відновити шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР. Взамін північнокорейський високопосадовець сподівається отримати фінансову допомогу для своєї країни. КНДР переживає кризову економічну ситуацію та гостру нестачу продовольства внаслідок нещодавньої повені та суворої зими.

За повідомленнями китайських державних ЗМІ, під час зустрічі із китайським дипломатом, лідер КНДР заявив, що Північна Корея хоче повернутися до шестисторонніх переговорів без передумов. Пропозиція Кім чен Іра перегукується із заявою, яку він зробив у середу під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Медведєвим.

Однак раніше США і Південна Корея, які разом з Росією, Китаєм та Японією брали участь у переговорах, відхиляли подібні пропозиції. Упродовж кількох місяців представники США та південної Кореї наполягають на тому, що КНДР має демонтувати свої ядерні програми, перш ніж переговори буде відновлено.

Північна Корея вийшла із шестисторонніх переговорів у 2008-му році і продовжила тестування ядерної зброї та балістичних ракет.

XS
SM
MD
LG