Спеціальні потреби

США не надіслали офіційного листа-співчуття Північній Кореї з приводу смерті Кім Чен Іра


Північна Корея у жалобі, прапори приспущено. Державне телебачення не перестає транслювати кадри публічного горя. Але чогось у цій картині бракує. Північна Корея досі не отримала листів-співчуття від більшості світових лідерів. В тому числі і від Сполучених Штатів. На початку тижня держдепартамент чітко заявив, що не робитиме цього.

Натомість Сполучені Штати оприлюднили заяву, яку Держдепартамент назвав сигналом нових «сподівань і надій» Вашингтона стосовно нового режиму. Але чи цього достатньо? Колишній спеціальний представник президента США з питань Північної Кореї Стівен Босворт говорить, що може так, а може й ні.

«Північна Корея сама вирішує в яких питаннях вона хоче домовлятися з заходом. Але визначення якими вимогами вона готова пожертвувати базується в основному на її баченні власних інтересів», - каже Стівен Босворт.

США офіційно висловлювати співчуття Північній Кореї у 1994-му році, коли помер батько Кім Чен Іра. Босворт каже, що це на певний час допомогло зняти напруження між країнами. Офіційний Пхеньян навіть підписав так звану «рамкову угоду», згідно з якою заморозив свої атомні програми.

Втім, таке покращення швидко розчинилося. Невдовзі Північна Корея продовжила працювати над своїми атомними програмами і, разом з тим, ускладнювати відносини з Південною Кореєю. Щойно минулого року Пхеньян атакував військовий корабель Південної Кореї, внаслідок чого загинуло 46 моряків. А кількома місяцями пізніше обстріляв один з островів Південної Кореї. Тоді загинуло 4 особи.

Сполучені Штати засудили таку ірраціональну поведінку з боку Північної Кореї. Колишній заступник держсекретаря США Ричард Армітаж каже, що Вашингтон мусить діяти обережно у відносинах з Пхеньяном і не робити погроз, які потім неможливо виконати.

«Тоді ми виглядаємо слабкими а вони – сильними. Гадаю, що мудріше було б стати осторонь і уважно спостерігати за розвитком ситуації», - радить він.

Подальший розвиток відносин цілком залежить від вчинків нового північнокорейського лідера Кім Чен Ина – людини яка, як і його країна, є поки загадкою для більшості світу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG