Спеціальні потреби

Американські економісти отримали Нобеля за дослідження зміни клімату


Per Stroemberg, Goeran K Hansson et Per Krusell annoncent les lauréats du prix Nobel d'économie lors d'une conférence de presse à l'Académie royale des sciences de Suède à Stockholm, le 8 octobre 2018.
Per Stroemberg, Goeran K Hansson et Per Krusell annoncent les lauréats du prix Nobel d'économie lors d'une conférence de presse à l'Académie royale des sciences de Suède à Stockholm, le 8 octobre 2018.

Американські вчені Вільям Нордгаус та Пол Ромер, які першими адаптували економічну теорію до питань екології та технологічного прогресу, отримали нобелівську премію з економіки.

Дослідження цих вчених допомогло просунутись на шляху до забезпечення довгострокового економічного зростання та зміцнення добробуту людей, повідомляє Reuters.

Ми безперечно можемо досягти значного прогресу у захисті навколишнього середовища не поступаючись постійним зростанням
Пол Ромер

Автор теорії ендогенного зростання на основі технічного прогресу, Ромер з Нью-йоркського університету не очікував на премію. "Мені двічі телефонували зранку, і я не відповів, бо гадав, що це спам, тому я не очікував на премію", - зауважив дослідник.

Коментуючи свої дослідження він наголосив: "Гадаю ... багато людей думає, що захист навколишнього середовища є дуже витратним і складним і воліють його ігнорувати, - заявив науковець у спілкуванні з пресою. – Ми безперечно можемо досягти значного прогресу у захисті навколишнього середовища не поступаючись постійним зростанням".

Нордгаус з Єльського університету був першим, хто створив кількісну модель для ілюстрації взаємозв'язків між економікою та кліматом.

За лічені години перед оголошенням про присудження премії, група ООН зі зміни клімату попередила про ризики частих теплових хвиль, повеней та посух в деяких регіонах, а також ризик зникнення деяких видів у випадку, якщо суспільство не переосмислить те, яким чином воно діє.

Крім наукової роботи, Ромер до минулого року був головним економістом Світового банку. Нордгауз відомий своїми працями з економічної історії, а також дослідженням, яке передбачило, що військова операція США в Іраку може коштувати аж два трильйона доларів.

Дивіться також: Зелена терапія: у Філадельфії долають злочинність, очищаючи закинуті ділянки

Зелена терапія: у Філадельфії долають злочинність, очищаючи закинуті ділянки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG