Спеціальні потреби

Нобелівську премію миру 2011 присуджено трьом жінкам


Лауреати Нобелівської премії миру 2011 Таваккул Карман і Лейма Ґбові

Лауреатами цьогорічної Нобелівської премії миру стали президент Ліберії Еллен Джонсон Серліф, її співвітчизниця, активістка боротьби за мир Лейма Ґбові та поборниця прав жінок у Ємені Таваккул Карман.

Нобелівський комітет повідомив про своє рішення сьогодні в Осло кажучи, що всі три жінки розділять престижну нагороду за їхню «ненасильницьку боротьбу за безпеку жінок і жіночі права».

Голова Комітету віддав належне лауреаткам кажучи, що «тривалого миру в світі не можна буде досягти, якщо жінки не матимуть однакових з чоловіками можливостей».

72-річна Еллен Джонсон Серліф стала першою демократично обраною жінкою-президентом африканської країни у 2005 році. Нобелівський комітет вказав на її заходи для встановлення миру в Ліберії, сприяння зростанню економіки і соціального розвитку та для зміцнення ролі жінок у країні.

39-річна ліберійка Лейма Ґбові допомогла покласти край громадянській війні в країні, заохочуючи християнок та мусульманок до участі в серії сидячих страйків та ненасильницьких демонстрацій.

32-річна активістка і журналістка Таваккул Карман відіграє «провідну роль у боротьбі за права жінок і демократію та мир» в Ємені. Після присудження їй премії, відома в Ємені активістка «арабської весни» Карман сказала кореспондентам, що вона присвячує нагороду «молоді, яка бере участь у революції в Ємені» кажучи, що вважає премію перемогою у повстанні її країни проти президента Алі Абдалли Салеха.

XS
SM
MD
LG