Спеціальні потреби

Нобелівську премію з фізики присудили за ранні дослідження глобального потепління


Лауреатами цьогорічної Нобелівської премії з фізики стали троє вчених: японсько-американський науковець Сюкуро Манабе, німець Клаус Гассельманн та італієць Джорджіо Парізі за їхній "новаторський внесок у наше розуміння складних фізичних систем", у тому числі, клімату Землі.

90-річний Манабе і 89-річний Гассельманн нагороджені "за фізичне моделювання клімату Землі, кількісну оцінку мінливості і надійне передбачення глобального потепління". Науковці стали першопрохідцями у дослідженні згубного антропогенного впливу на екологію у 1960-1970 роках. За це вони спільно отримають половину премії, розмір якої цьогоріч складає 1,14 мільйонів доларів.

Ще половину отримає 73-річний Джорджо Парізі – "за відкриття того, як безлад і флуктуації взаємодіють у фізичних системах від атомів до планет".

Напередодні Нобелівську премію з медицини присудили американцям Девіду Джуліусу і Ардему Патапутіану "за відкриття рецепторів температури і дотику".

6 жовтня Нобелівський комітет оголосить лауреатів премії з хімії, 7 жовтня – з літератури. Лауреата премії миру оголосять в Осло 8 жовтня. 11 жовтня буде присуджена премія пам’яті Альфреда Нобеля з економіки.

Цього року, як і попереднього, через пандемію більшість урочистих заходів скасовано, а лауреати отримуватимуть нагороди в тих країнах, в яких живуть.

Дивіться також: ​Лісові пожежі: навіщо американські вчені вивчають дим?

Лісові пожежі: навіщо американські вчені вивчають дим? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:20 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG