Спеціальні потреби

Опозиція блокує спроби дозволити приватизацію ГТС


Українські опозиційні партії вдалися до блокування парламентської трибуни, щоб перешкодити ухваленню закону, який дозволяє приватизацію газотранспортної системи країни. Меншість вдається до таких дій, побоюючись, що уряд передасть стратегічний об’єкт російському Газпрому в обмін на зниження ціни на газ.

Законопроект, який надає право реформувати нафтогазову галузь, подав Кабінет міністрів. Опоненти розцінюють його як приховану приватизацію газотранспортної системи через її реструктуризацію. Пояснюючи причину запеклого протистояння, заступник голови фракції «БЮТ Батьківщина» Сергій Соболєв зазначив, що уряд хоче продати те, що заборонено законом про трубопровідний транспорт.

В парламентській більшості кажуть, що реформують НАК Нафтогаз України на вимогу ЄС. Підписані Україною угоди передбачають розподіл видобування і транзит енергоресурсів, тому державну монополію треба розділити.

Проурядові політики зауважують, що пішли на зустріч опонентам і за основу взяли законопроект авторства Юрія Кармазіна. Той, мовляв, не член правлячої коаліції, а тому підстав для конфронтації немає. Один із лідерів Партії регіонів Олександр Єфремов зауважив, що пропозиції опозиційного депутата на 90% збігаються із тим, як пропонує реформувати нафтогазову галузь парламентська більшість.

«Ми будемо підтримувати законопроект Юрія Кармазіна, щоб не було ніяких інсинуацій і спекуляцій. А за своєю суттю цей документ передбачає ті ж дії, що й урядовий законопроект. Я сподіваюся, що наші колеги не будуть блокувати трибуну, а якщо й будуть, то вони будуть блокувати свої ж законопроекти. Погодьтеся, такий підхід не має ніякої логіки і є абсолютно безперспективним», – зазначив Єфремов.

В опозиції не погоджуються – мовляв, побоюються, що перед остаточним ухваленням закону в текст внесуть поправки, які все ж дозволятимуть продаж стратегічного об’єкту в приватні руки. Законопроект Кармазіна, за його словами, містить норму, яка забороняє лише приватизацію. Але він також створює інструменти для виведення ГТС із державної власності, скаржиться Соболєв: «Скажіть, будь ласка, чи це не приватизація, коли відбудеться корпоратизація, акціонування, виділення окремих пакетів? Без сумніву – це так само є прихована приватизація».

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG