Спеціальні потреби

Захід сигналізує про підтримку Зеленського


Я запропонував новообраному президенту повну підтримку ЄС в усіх реформах, які можуть позитивно позначитись на громадянах України!
Єврокомісар Хан

Зустрічі Володимира Зеленського з представниками західних установ та урядів сигналізують про підтримку новообраного президента України.

Так, спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер в інтерв’ю російській службі BBC повідомив, що представництво США на інавгурації новообраного президента України Володимира Зеленського буде найвищого рівня.

"На інавгурацію президента України до Києва з США прибуде делегація високого рівня. Ми очікуємо, коли визначиться точна дата, і тоді визначимо її склад. Приблизно в ті дні я постараюся з ним зустрітися, щоб обговорити конфлікт на Донбасі і кроки, які можна було б вжити, щоб повернути спокій і мир на цю землю", – заявив Волкер.

Водночас він не уточнив, хто саме увійде до складу делегації США на інавгурацію.

На інавгурацію президента України до Києва з США прибуде делегація високого рівня
Спецпредставник США з питань України Курт Волкер

У вівторок Зеленський також повідомив про зустрічі із міністром закордонних справ та економіки Канади Христею Фріланд, та єврокомісаром з питань європейської політики сусідства і переговорів про розширення Йоханнесом Ханом.

На зустрічах із Ханом та Фріланд Зеленський, як він сам повідомив через свій Twitter, обговорював питання "боротьби з корупцією та врегулювання конфлікту на сході України".

Єврокомісар Хан, коментуючи зустріч із Зеленським відзначив, що вражаюча перемога Зеленського на виборах президента США "дає йому потужний мандат на боротьбу з корупцією та "очищення від олігархів".

"Я запропонував новообраному президенту повну підтримку ЄС в усіх реформах, які можуть позитивно позначитись на громадянах України! Перед Україною чимало викликів та загроз, і вся українська влада - президент, уряд та Верховна Рада - тепер повинні діяти максимально відповідально. Це означає, що необхідно забезпечити, щоб під час перехідного періоду та перед виборами до Ради негайно реформи будуть не гальмуватись, а навпаки будуть пришвидшуватись, щоб гарантувати фінансову та економічну стабільність (включно з гарантіями міжнародної фінансової підтримки та постачанням енергоресурсів). Не можна гаяти час!", - заявив Хан у Twitter.

21 квітня Володимир Зеленський переміг на виборах президента України, отримавши близько 73% голосів. Інавгурація має відбутися не пізніше ніж через 30 днів після офіційного оголошення результатів, тобто до 3 червня. Президент повинен присягнути українському народу на урочистому засіданні Верховної Ради. Зеленський наполягає, щоб інавгурація відбулася 19 травня.

Дивіться також: Як кандидати у президенти США використовують соціальні медіа

Як кандидати у президенти США використовують соціальні медіа. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

XS
SM
MD
LG