Спеціальні потреби

Захист українських моряків використає нові механізми для їх звільнення - російський адвокат


«Весь необхідний обсяг правової допомоги морякам нашими адвокатами надається і буде надаватися в подальшому», – сказав адвокат
«Весь необхідний обсяг правової допомоги морякам нашими адвокатами надається і буде надаватися в подальшому», – сказав адвокат
Все це не може бути нормальною правовою позицією влади Росії і навряд чи сприятиме нормалізації відносин із зовнішньополітичними партнерами

Захист захоплених ФСБ Росії українських моряків тепер має намір домагатися їхнього звільнення за допомогою нових механізмів, повідомив російський адвокат Микола Полозов.

За його словами, таке рішення ухвалили після того, як 25 червня влада Росії не надала звіт Міжнародного трибуналу ООН із морського права про виконання рішення про звільнення українських моряків і кораблів.

«Йдеться, перш за все, про жорстку політичну взаємодію союзників і партнерів України з владою Росії. Порушення норм міжнародного права, в тому числі ІІІ Женевської конвенції, Конвенції ООН із морського права, заперечення імунітету військових судів, поводження з військовополоненими як з обвинуваченими у «побутовій» кримінальній справі – все це не може бути нормальною правовою позицією влади Росії і навряд чи сприятиме нормалізації відносин із зовнішньополітичними партнерами», – написав Полозов у Facebook.

Він зазначив, що адвокати продовжують здійснювати юридичний захист захоплених українських моряків.

«Весь необхідний обсяг правової допомоги морякам нашими адвокатами надається і буде надаватися в подальшому. Ми очікуємо, що в середині липня слідство звернеться до суду з клопотанням про продовження строків тримання під вартою щодо військовополонених моряків, а вже після цього оголосить про завершення слідчих дій і ми перейдемо до стадії ознайомлення з матеріалами справи», – додав Полозов.

Адвокат наголосив, що після невиконання російською владою рішення трибуналу про звільнення українських моряків всі подальші слідчо-судові дії щодо них є незаконними.

Раніше звільнення українських моряків захоплених Росією стало темою обговорень у Сенаті США, де у ході слухань американський експерт Джеймс Джей Карафано назвав "великим гріхом" відсутність відповіді США на захоплення українців.

Ми знали, що росіяни готувались до [ескалації] місяцями. І зауважте — нас заскочили зненацька, коли це сталось

"Великим гріхом була відсутність відповіді. Великим гріхом стало те, що ми знали, що це наближалось. Ми знали, що росіяни готувались до [ескалації] місяцями. І зауважте — нас заскочили зненацька, коли це сталось. Ось це було гріхом", - заявив Карафано.

При цьому Спецпредставник Держдепу США Курт Волкер назвав дії Росії "злочином".

"Дуже важливо, щоб НАТО перебувало в Чорному морі. Якщо ви оглянетеся навколо, то побачте трьох членів НАТО: Румунію, Болгарію і Туреччину. І також дві країни-партнера: Грузію та Україну. [Чорне море] жодним чином не може бути російським озером. … Щодо Керченської протоки, ми на кожному кроці наголошували, що Росія має звільнити моряків. Тиждень чи два тому, у листі до свого російських представників я знову згадав. Те, що Росія робить — це злочин", - зауважив у ході слухань Волкер.

Щодо Керченської протоки, ми на кожному кроці наголошували, що Росія має звільнити моряків

Напередодні міністр закордонних справ України Павло Клімкін закликав країни «Групи двадцяти» (G20) застосувати всі можливі важелі для впливу на Росію для звільнення захоплених українських моряків у зв’язку з невиконанням у Кремлі рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права.

Міжнародний трибунал з морського права на засіданні в Гамбурзі у справі захоплених Росією українських моряків 25 травня зобов'язав Росію негайно звільнити військові кораблі і повернути їх під контроль України.

25 червня закінчився місячний термін з моменту ухвалення рішення, Росія була зобов'язана надати звіт про виконання рішення трибуналу до цієї дати.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що у Трибуналу ООН немає юрисдикції розглядати справу про захоплення українських моряків.

Дивіться також: Правляча партія Туреччини визнала поразку на виборах мера Стамбула

Правляча партія Туреччини визнала поразку на виборах мера Стамбула. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:58 0:00

XS
SM
MD
LG