Спеціальні потреби

"Схоже на звернення заручниці" - західні коментатори про звернення Тихановської із проханням не виходити на акції


Західні оглядачі та журналісти пишуть про можливий примус щодо кандидатки у президенти Білорусі Світлани Тихановської, яка раніше записала відео на якому, читаючи з аркуша паперу, закликає своїх прихильників припинити акції протесту.

«Я, Світлана Тихановська, дякую вам за участь у виборах голови держави. Народ Білорусі зробив свій вибір. Із вдячністю і теплотою я звертаюся до всіх громадян, які підтримували мене весь цей час. Білоруси, я закликаю вас до розсудливості і поваги закону. Я не хочу крові і насильства. Я прошу вас не протистояти міліції, не виходити на площі, щоб не наражати свої життя на небезпеку. Бережіть себе і своїх близьких», – прочитала Тихановська текст звернення.

Повідомляється, що відео, імовірно, було записано у ЦВК Білорусі, де вона подавала скаргу на результати президентських виборів. За офіційними даними, на виборах перемагає президент Білорусі Олександр Лукашенко. Раніше колишній чиновник адміністрації Обами, директор "Центру дипломатії та міжнародних відносин Байдена" Майк Карпентер заявив у Twitter, що президентові Білорусі Лукашенку "треба чітко повідомити, що він на 100% відповідальний за все, що трапиться із Тихановською".

Звернення Тихановської нагадувало "відео звернення заручниці" - твітує кореспондент видання Financial Times Макс Седдон.

"Вона у стані стресу", - пише про відео кореспондент "Радіо Свобода" у Москві Метью Луксмор.

Ілюстрацією "диктатури на практиці" назвав відео Мартін Краг з Swedish Institute of International Affairs.

"Промовою заручника" назвав звернення політикині лідер російської опозиції Олексій Навальний.

Як повідомляє офіційна інформаційна агенція Білорусі "Белта", голова Постійної комісії з міжнародних справ і національної безпеки Ради Республіки Сергій Рачков у вівторок заявив, що "не можна піддаватись на првоокації".

"Є сили як ззовні, так і всередині, які хотіли б змінити державний лад в Республіці Білорусь. Не можна піддаватися на ці провокації, необхідно пам'ятати про майбутнє, пам'ятати про те, що у нас мирна, спокійна країна", - наводить слова Рачкова "Белта".

Про те, що Світлана Тихановська перебуває в Литві, вранці 11 серпня повідомив у твітері голова литовського МЗС Лінас Лінкявічюс. У відеозверненні, опублікованому на Youtube-каналі її арештованого чоловіка, Тихановська заявила, що поїхала до дітей. «Багато хто мене зрозуміє, багато хто – засудить, багато – зненавидять», – сказала вона, заявивши, що зробила свій вибір на користь своїх дітей.

У Білорусі тривають акції протесту після президентських виборів, до протестувальників застосовується сила. Повідомляється про постраждалих серед протестувальників, як і також про використання протестувальниками запалювальної суміші. Як повідомляє "Белта", Слідчий комітет Білорусі порушив 21 кримінальну справу за фактами масових заворушень і насильства по відношенню до співробітників органів внутрішніх справ в ніч з 9 на 10 серпня в Мінську та інших містах країни.

Дивіться також: 12-та річниця російсько-грузинської війни: погляд американських військових експертів

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG