Спеціальні потреби

У Новій Зеландії тривають пошуки постраждалих від землетрусу


Прем’єр-міністр Нової зеландії Джон Кі попередив, що кількість жертв від землетрусі, яка зараз становить щонайменше 75 загиблих і майже 300 пропалих безвісти, продовжуватиме зростати.

Поки рятувальники продовжують пошуки, розбираючи груди цементу, металевих балок та гір цеглини, влада припускає, що кількість загиблих, яка зараз становить щонайменше 75 осіб, внаслідок найгіршого за 80 років у Новій Зеландії землетрусу продовжуватиме зростати.

Втім, мер міста Крайстчерч Боб Паркер каже, що зарано робити якісь припущення про долю близько 300 осіб, оголошених зниклими:

«Нам не відомо – можливо вони в гостях у друзів, чи залишили місто. Саме це і має встановити поліція – подивитися на свої данні та звузити коло зниклих».

Рятувальник Стівен Берклі каже, що оперативні групи зосередили свої зусилля на 12 основних об’єктах:

«Ми досі витягаємо людей. Поки ще не можу дати вам точної цифри, втім ми ще знаходимо постраждалих. Деякі з них загиблі, втім ми не втрачаємо надії. Ми думаємо, що нам ще вдасться когось врятувати, втім дуже важко щось передбачити. Деяким пощастило попасти у пустоти розвалин будинку, іншим – ні».

Тим часом родини зниклих намагаються дістати будь-яку інформацію. Вони кажуть, що надіються на краще, втім готуються і до найгіршого. Моріс Ґарднер шукає сестру:

«Ми просто хочемо, щоб вона повернулась додому. Побачимо. Ми просто вдячні всім за їх молитви. Пам’ятайте – у молитві велика сила».

Прем’єр-міністр Нової Зеландії Джон Кі оголосив надзвичайний стан у країні, надавши урядові більш широкі повноваження у проведенні рятувальних та відбудовчих робот:

«Я щойно закінчив позачергову зустріч з членами кабінету – вже третю після землетрусу, який стався 24 години тому. Міністри отримують інформацію з місць, ми обговорили всі питання, пов’язані з рятувальними та відновлювальними роботами. Члени уряду погодились оголосити надзвичайний стан відповідно до закону про цивільну оборону».

Тим часом у місті Крайстчерч оголошена жорстка комендантська година, адже багато порожніх будинків у місті ледве тримаються. А рідні зниклих осіб тримаються за надію, що завтрашній день принесе добрі новини.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG