Спеціальні потреби

Нью-Йорк обирає мера за рейтинговою системою - виборці ставлять кандидатам бали


У вівторок, у Нью-Йорку проходить перший етап попередніх виборів мера. У цьому виборчому циклі використовують рейтингове голосування. Замість того, щоб обрати одного кандидата, виборці дають бали усім, що створює систему рейтингу.

За опитуваннями, лідирують колишній висуванець у кандидати у президенти від демократів Ендрю Янг і керівник округу Бруклін Ерік Адамс​. Нинішній мер, Білл де Блазіо, не може брати участі у перегонах, бо відбув на посаді максимальний термін - два чотирирічні строки із 2014 року.

У бюлетені виборці зможуть обрати до п'яти кандидатів і проранжувати їх відповідно до своїх уподобань. Професорка Колумбійського університету Естер Фукс розповіла "Голосу Америки", що результати голосування такого типу дуже складно передбачити. Вона також пояснює, що "опитування не були ефективними, окрім того, що ми дізналися, хто потрапив у п’ятірку лідерів".

Посадовці кажуть, що можуть пройти тижні, перш ніж будуть відомі результати волевиявлення, адже, як і під час президентських виборів 2020 року, необхідно буде підрахувати чимало відкріпних талонів. За даними перепису, у 5 округах Нью-Йорка живе 8,3 мільйони людей.

Серед проблем, які найбільше турбують жителів міста: висока вартість житла, відновлення після пандемії, злочинність, проблеми зі сміттям, освіта й реформа поліції, пише USA Today. Цифри, но наводить CNN, свідчать про те, що особливо важливим є питання безпеки містян: за останні два роки кількість убивств зросла на 53%, а кількість стрілянин - на понад 100%.

Однак, ці перегони виходять за межі будь-якої проблеми міста, вважає професор Нью-Йоркського університету Девід Елкотт. Він розповів "Голосу Америки", що це боротьба за владу між демократами і прогресивними молодими політиками, які хочуть швидких змін: "Ми бачимо рівну заклопотаність між тими, хто намагається підтримувати інституції, переглядати їх роботу, і тими, хто більш радикально говорить: "У нас є структурні дефекти і корупція, і сама система зіпсована і потребує змін".

Нью-Йорк вважають опорою лібералів, утім, експерти кажуть, що проблеми міста характерні для всіх мегаполісів США. А отже результати голосування можуть стати корисним досвідом і для решти регіонів країни. Ньюйоркці ж, за прогнозами, підтримають тих кандидатів, які пропонуватимуть кардинальні зміни, наприклад, реформу поліції.

У матеріалі використані джерела: CNN, USA Today

Дивіться також: ВМС США підірвало вибухівку поблизу 100 000-тонного авіаносця USS Джеральд Форд. Ось що сталося

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG