Спеціальні потреби

Посольство США в Україні переїжджає в нову будівлю


Сполучені Штати завершили спорудження в Києві нової будівлі посольства за адресою вулиця Сікорського, 4 (колишня Танкова). Вже наступного тижня до найсучаснішої офісного комплексу столиці переїде майже вісімсот співробітників різних служб дипломатичного представництва. Переїзд буде завершено до 23-го січня.

Для українських громадян це означатиме можливість швидше і зручніше отримати візу. Вже найближчим часом американські дипломати почнуть видавати українцям десятирічні дозволи на відвідання США.

Два з половиною роки і понад 200 мільйонів доларів знадобилося щоб посеред київського пустиря виросла найсучасніша споруда. Ще зовсім недавно колишній посол США в Україні Вільям Тейлор дав символічний старт будівництву. Це був розпал кризи, і для багатьох українських будівельників одна з небагатьох можливостей зберегти роботу. Вже наступного тижня тут працюватимуть всі американські дипломати, які з нетерпінням чекали цього моменту чи не два десятиліття, пояснює тимчасовий повірений у справах США в Україні Ерік Шульц:

«Сполучені Штати встановили дипломатичні відносини з Україною 20 років тому. І вже через рік після відкриття посольства ми почали відчувати дефіцит площ. Спочатку нам говорили, що в представництві працюватиме не більше 30-40 людей. А у нас нині понад 800 співробітників. Вони працюють в різних будівлях в столиці. Вже за тиждень всі вони будуть зосереджені в одному місці. Ми розраховуємо, що це дозволить нам покращити якість послуг, які ми надаємо громадянам України».

Насамперед покращення відчують ті українці, хто звертатиметься за американською візою. А таких лише минулого року було понад 70 тисяч. Зручна система та більша кількість віконець для співбесід значно скоротить час очікування в черзі, розповідає генконсул США в Україні Генрі Генд:

«Будівля, де зараз знаходиться консульство, мала бути дитячим садочком. Ця ж будівля проектувалася спеціально для надання візових послуг. Прохання про еміграційні візи, які раніше розглядалися в Варшаві (тому що в нас не було достатньо місця), нині також будуть оброблятися тут. Вже незабаром в консульстві обіцяють видавати українцям десятирічні нееміграційні візи. Нині максимум громадяни могли отримати п’ятирічний дозвіл на подорож до США. Я гадаю, це має сенс для консульства – якщо ми видаємо десятирічні візи, до нас рідше звертатимутсья громадяни. Ну і українцям це також буде зручно» – додає дипломат.

Спорудження нової будівлі коштувало американським платникам податків понад 200 мільйонів доларів. Значну частину роботи під наглядом інженерів із Сполучених Штатів виконали українські робітники з матеріалів вітчизняного виробництва. А ще від сусідства з американським посольством радіють мешканці навколишніх багатоповерхівок. Кажуть, в окрузі стало чистіше і безпечніше.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG