Спеціальні потреби

Непал: Кількість жертв землетрусу перевищила 4 300 осіб


Кількість загиблих внаслідок землетрусу в Непалі перевищила 4 300 осіб. За даними ООН, ще вісім тисяч людей поранені.

Гуманітарна ситуація в країні — критична. Лікарні переповнені, бракує питної води, їжі та електроенергії. Тисячі людей сплять просто неба. Зростає ризик інфекційних захворювань.

З усього світу надходять вантажі з їжею та речами першої потреби. Однак отримати допомогу можуть лише мешканці столиці — Катманду. До інших населених пунктів дістатися майже неможливо.

Тим часом рятувальники кажуть, що кількість жертв може зрости до 10 тисяч.

«Може бути, що знищено цілі селища, а ми наразі про це нічого не знаємо. Тут таке трапляється: зсуви ґрунту накривають цілі населені пункти. Це дуже складно, до таких селищ майже неможливо дістатися», – каже координатор команди невідкладного реагування на землетруси гуманітарної організації World Vision.

Ситуація може ускладнитися поганими погодними умовами, що їх прогнозують метеорологи.

Щодо ситуації з українцями в Непалі:

«Станом на 15:00 28 квітня ц.р. в МЗС наявна інформація про перебування на території Непалу 188 громадян України. Дані про загиблих (постраждалих) відсутні, проте 61 співвітчизників востаннє виходили на зв’язок ще до землетрусу.

У МЗС України сподіваються, що найближчим часом до Непалу вилетить літак Міністерства оборони для евакуації громадян України.

XS
SM
MD
LG