Спеціальні потреби

Чому ніхто не покараний за кров на Майдані? - Родичі героїв Небесної сотні вийшли на протест під офіс президента


20 лютого, у шосту річницю розстрілів на Майдані, родичі героїв Небесної сотні прийшли до Офісу президента України, вимагаючи притягти до відповідальності всіх винних.

Учасники протесту кажуть: ця адміністрація, як і попередня, не спромоглася організувати ефективний судовий процес у справах Майдану. Попри обіцянки президента Володимира Зеленського, кажуть потерпілі та їхні адвокати, стало не краще, а гірше.

Зараз ми бачимо, що справи Майдану зливають, - батько загиблого на Майдані

Виступаючи на мітингу, родини героїв Небесної сотні обурювалися призначенням у керівництво Державного бюро розслідувань (ДБР), яке розслідує справи Майдану, Олександра Бабікова. Вони не довіряють йому й називають його "захисником Януковича". Учасники акції закидали також владі рішення під час обміну полоненими із Росією відпустити "беркутівців", участь яких у розстрілах довело слідство і обвинувальні вироки щодо яких мали невдовзі пролунати.

Володимир Голоднюк
Володимир Голоднюк

"Зараз ми бачимо, що справи Майдану зливають. Їх фактично вже злили під приводом обміну полонених", – сказав Голосу Америки один з учасників акції, батько вбитого на Майдані героя Небесної сотні Володимир Голоднюк.

Він наголосив: родини Небесної сотні однозначно за те, щоб вимінювати полонених, повертати їх додому. "Але ми хочемо, щоб це робилося у законний спосіб. Тому що саме за правову державу Небесна сотня поклала своє життя. І цей обмін можна було зробити у правовому полі. Провести суди, осудити за злочин злочинців, а вже тоді зустрітися з родинами, пояснити ситуацію і здійснити обмін. А так, як це було зроблено – понівечено судову систему і відібрано в нас останню надію на справедливість і правовий захист - це було знущання над пам'яттю наших рідних", – сказав Володимир Голоднюк.

часники акції передали президентові Зеленському свої вимоги. Серед них - звільнення Бабікова, оголошення у міжнародний розшук "беркутівців", яких було видано Росії, а також якнайшвидше законодавче ухвалення процедури заочного засудження. "Чекаємо спокійно і мирно. Поки що. Думай – те", – йдеться у петиції.

Тим часом прес-служба президента України повідомила про зустріч Володимира Зеленського із рідними загиблих під час Революції Гідності і запевнила, що розслідування справ Майдану триває, а винні у злочинах будуть покарані.

"Знайте, що для мене особисто – це одна з пріоритетних справ. Ми робили все, щоб навіть після перезавантаження Генеральної прокуратури і керівництва Державного бюро розслідувань ми не втратили деталей цієї справи та продовжили розслідування", - додав він.

Відповідаючи на запитання батька одного з героїв, Владислава Зубенка, Президент сказав: "Для мене Герої Небесної Сотні – це люди, які відстоювали й відстояли незалежність нашої країни. Відстояли, незважаючи на те, що в нас почалася війна. Ці люди не дали можливості розколоти країну. Це наше ядро, це головне, що в нас є. Тому я вважаю, що вони герої".

Генеральний прокурор Руслан Рябошапка зазначив, що слідство триває, і багато винних у злочинах уже відповідають за скоєне.

"Тільки у справах Майдану засуджено 44 людини. Це ті, стосовно яких є остаточне рішення суду, що набрало законної сили. Це ті, хто вже несе покарання. Це і „тітушки“, і правоохоронці. Серед тих, кого ми зараз притягаємо, — це 450 осіб. Це ті, кого підозрює прокуратура і слідство у вчиненні злочинів", — зазначив він.

Генеральний прокурор підкреслив, що всі речові докази у справі збережені та будуть використані під час судових процесів.

Тим часом очільниця ДБР Ірина Венедіктова в інтерв'ю українським медіа заявила, що виступає за скасування закону про амністію майданівцям.


Якщо ми хочемо справедливого і чесного розслідування, то цей закон треба скасувати", – сказала Венедіктова про закон від 2014 року "Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань".

Як вона додала, "було вбито 78 мітингувальників і 13 правоохоронців. З точки зору справедливості, ми мусимо пам’ятати і про 13 загиблих правоохоронців, які виконували наказ".

Дивіться також: Як меморіал жертвам Голодомору у Вашингтоні знаходить відгук у людей різних національностей. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG