Спеціальні потреби

За роботу у "небажаних" організаціях росіян можуть позбавляти волі на термін до 6 років


Президент Росії Володимир Путін підписав закон про заборону російським громадянам і юридичним особам в будь-якій країні світу брати участь у роботі іноземних неурядових організацій, визнаних у Росії "небажаними".

Перелік таких країн буде визначений Росфінмоніторингом за погодженням із Центробанком Росії. Закон також запроваджує з 1 жовтня контроль Росфінмоніторингу за грошовими переказами будь-якого розміру в Росію з певних країн.

Документ, який вносить зміни до Кримінального кодексу, передбачає, що за організацію діяльності на території Росії іноземної або міжнародної «небажаної організації» може загрожувати позбавлення свободи на термін від двох до шести років, також передбачаються обов’язкові або примусові роботи. За участь у діяльності такої організації термін за ґратами може скласти від одного року до чотирьох років, також передбачаються значні штрафи і можливість заборони займатися певними різновидами діяльності аж на 10-річний термін.

Закон про "небажані" організації Путін підписав у травні 2015 року, після цього його кілька разів посилювали.

"Небажаною" може бути визнана будь-яка неурядова організація, яка, на думку генерального прокурора або його заступника, становить "загрозу безпеці держави й основам конституційного ладу". Після внесення до переліку "небажаних", організації забороняється працювати на території Росії, заморожуються всі її рахунки, повинні бути закриті всі її відділення. Співпрацювати з такими організаціями заборонено. Порушникам закону загрожують великі штрафи і тривалі терміни ув’язнення.

Серед організацій, чия діяльність була визнана російською владою «небажаною»: американські неурядові організації «Атлантична рада» (Atlantic Council of the United States), "Німецький фонд Маршалла" (The German Marshall Fund of the United States), "Джеймстаунська фундація" (The Jamestown foundation) та "Національний фонд у підтримку демократії" (The National Endowment for Democracy), "Відкрита Росія", "Інститут сучасної Росії", Світовий конгрес українців, Фонд "Відкрите суспільство" (Open Society Foundation) Джорджа Сороса, чеська гуманітарна організація "Людина в біді".

Минулого тижня перелік поповнив американський навчальний заклад "Бард коледж" (Bard College), а віднині 36-ю організацією у списку стала чеська неурядова організація "Товариство свободи інформації".

Міжнародна неурядова правозахисна організація Human Rights Watch закликала Кремль відкрикати закон про "небажані" організації та припинити невиправдані переслідування мирних про-демократичних активістів.

Дивіться також: В Південній Каліфорнії родина зняла на відео лісову пожежу поблизу автостради. Відео

XS
SM
MD
LG