Спеціальні потреби

Навальний закликав росіян не робити вигляд, що вони не бачать російської війни в Україні


Від імені ув’язненого російського активіста Олексія Навального оприлюднено заклик до росіян масово протестувати проти російського вторгнення в Україну.

Навальний, якого називають найвідомішим в Росії критиком президента Путіна, у серпні 2020 став жертвою спроби вбивства із застосуванням нервово-паралітичної отрути.

Все має ціну і зараз, навесні 2022 року, цю ціну повинні платити ми. Більше нема кому. Нумо не «бути проти війни». Нумо боротися проти війни

Журналістське розслідування виявило докази причетності агентів російських спецслужб до отруєння, а сам Навальний поклав на Путіна відповідальність за замах.

Після багатомісячного лікування в Німеччині Навальний у січні 2021 повернувся до Москви, де його одразу заарештували.

Ось виклад поширеного через інтернетні мережі його звернення до росіян 2 березня 2022 р:

«Ми - Росія - хочемо бути нацією миру. На жаль, мало хто зараз нас так назве.

Але нумо хоча б не бути нацією мовчунів - боягузів, які роблять вигляд, що не помічають агресивної війни, розв’язаної нашим явно збожеволілим царком проти України.

Я не можу, не бажаю і не буду мовчати, дивлячись, як псевдоісторичне марення про події 100-річної давнини стало приводом для того, щоб росіяни вбивали українців, а ті, захищаючись, вбивали росіян.

Двадцяті роки 21 сторіччя, а ми дивимося новини про людей, які горять в танках і розбомблених домах. Дивимося по телевізору найсправжніші погрози почати ядерну війну.

Я з СРСР. Я там народився. І головна фраза звідти - з мого дитинства - «боротьба за мир». Я закликаю всіх виходити на вулиці і боротися за мир.

Путін - це не Росія. І якщо зараз в Росії є те, чим можна пишатися понад усе, то це 6842 людини, яких затримали, бо вони - без жодного заклику - вийшли на вулиці з плакатами «ні війні».

Кажуть, не може закликати на мітинг той, хто на нього не піде і не ризикує бути заарештованим. Я вже у в’язниці, тому мені, здається можна.

Чекати не можна ні дня. Де б ви не були. В Росії, Білорусі чи на іншому боці планети. Виходьте на головну площу вашого міста кожного буднього дня о 19:00 і 14:00 у вихідні дні і святкові.

Якщо можете проводити марш - робіть на вихідні. Так, в перший день може вийти мало народу. А на другий - ще менше. Але ми повинні, стиснувши зуби і поборовши страх, виходити і вимагати припинення війни.

Кожного заарештованого повинні замінити двоє, які прийдуть. Якщо - для припинення війни ми повинні забити собою в'язниці і автозаки, ми заб’ємо собою в'язниці і автозаки.

Все має ціну і зараз, навесні 2022 року, цю ціну повинні платити ми. Більше нема кому. Нумо не «бути проти війни». Нумо боротися проти війни
».

Обліковий запис Олексія Навального в Twitter Alexey Navalny
@navalny має 2,7 мільйона читачів, в Instagram navalny 3,5 мільйона підписників і 6,45 підписників має YouTube Алексей Навальный.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG