Спеціальні потреби

Жоден член НАТО не повторить долю України – Столтенберґ у США назвав мету Альянсу


Ми маємо забезпечити, щоб жоден з союзників НАТО не зазнав того, що переживає Україна через Росію, починаючи з 2014 року

НАТО провадить найпотужніше посилення колективної оборони з часів «холодної війни», що викликане діями Росії з незаконної анексії Криму та підтримки конфлікту на сході України. Про це у Вашингтоні заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

“Ми маємо забезпечити, щоб жоден з союзників НАТО не зазнав того, що переживає Україна через Росію починаючи з 2014 року”, - сказав генсек НАТО.

Столтенберґ наголосив на необхідності дотримання Росією режиму припинення вогню та виконання Мінських домовленостей.

За словами Столтенберґа, світ потребує єдності союзників з огляду на порушення світового порядку діями Росії, кризи в Сирії, що розгортається безпосередньо біля кордонів Туреччини – одного з найбільших союзників НАТО.

“В той час, коли світ стає більш небезпечним і непередбачуваним, важливо мати друзів та союзників. І саме в НАТО Америка має найкращих друзів і союзників у світі”, – наголосив Столтенберґ.

Ми не хочемо нової «холодної війни, нових перегонів озброєнь . . насправді ми переконані, що передумовою політичного діалогу з Росією є наша потужність та єдність

Завданням візиту генсека НАТО до Вашингтона було заручитись підтримкою нової адміністрації США зі стратегічних питань.

«Ми не хочемо нової 'холодної війни', нових перегонів озброєнь . . насправді ми переконані, що передумовою політичного діалогу з Росією є наша потужність та єдність» – сказав Столтенберґ під час прес-конференції в Білому домі.

Під час зустрічі з президентом Трампом, Столтенберґ засвідчив єдність позиції НАТО стосовно Сирії і висловив рішучу підтримку операції США в Сирії.

“Сирійський режим повною мірою відповідає за такий розвиток подій. НАТО постійно засуджує використання хімічної зброї Сирією як однозначне порушення міжнародних норм та угод”, - йдеться у відповідній заяві НАТО.

Необхідність підвищення фінансування на оборону кожної країни до 2% ВВП неодноразово підіймалось президентом Трампом раніше

Під час візиту Столтенберґ неодноразово наголошував на ще одному важливому питанні у відносинах НАТО зі США - забезпеченні рівномірного фінансування системи оборони Альянсу всіма країнами-членами.

Необхідність підвищення фінансування на оборону кожної країни до 2% ВВП неодноразово підіймалось президентом Трампом раніше.

Під час спільної прес-конференції в Білому домі, Трамп визнав перетворення в НАТО в сфері посилення боротьби з тероризмом:

“Ми з генеральним секретарем провели продуктивне обговорення того, що ще може робити НАТО в боротьбі проти тероризму. Я давно скаржився на це, і вони змінились в боротьбі проти тероризму. Я говорив, що вони застарілі, але вони більше не є застарілими”.

Очікується, що питання єдності позиції Альянсу в провадженні політики стосовно Росії та Сирії, посилення обороноздатності НАТО та внутрішні питання, такі як збільшення фінансування оборони в країнах-членах НАТО будуть на порядку денному зустрічі лідерів НАТО в травні.

Дивіться також: Прес-конференція Трампа і Столтенберґа: головні цитати.

Прес-конференція Трампа і Столтенберґа: головні цитати. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:47 0:00

Відео - найголовніше

Дипломатія образів Олени Зеленської у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:45 0:00
XS
SM
MD
LG