Спеціальні потреби

США прояснили позицію щодо України в НАТО: “Спочатку треба дати відсіч російській агресії”


“Зараз ми зосереджені на тому, щоб Україна могла дати відсіч російській агресії", - сказав Джон Кірбі. Фото: AP/Geert Vanden Wijngaert
“Зараз ми зосереджені на тому, щоб Україна могла дати відсіч російській агресії", - сказав Джон Кірбі. Фото: AP/Geert Vanden Wijngaert

Сполучені Штати підтримують політику НАТО щодо “відкритих дверей”, але в питанні вступу України до Альянсу, пояснюють, що пріоритет нині - відбити атаки Росії. Про це заявив координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі в інтерв'ю Голосу Америки.

“Нічого не змінилося в питанні нашої підтримки політики відкритих дверей для НАТО. З цього приводу нічого не змінилося. Ми продовжуємо підтримувати відкриті двері для НАТО. Але ми також заявляли, що будь-яка розмова про вступ до Альянсу має бути розмовою між відповідною країною і самим Альянсом”, - заявив Кірбі.

На питання, чи Україна покращила критерії, які має виконати для вступу в НАТО, посадовець Білого дому відповів:

“Зараз ми зосереджені на тому, щоб Україна могла дати відсіч російській агресії. Що вони можуть бути успішними на полі бою, щоб президент Зеленський, коли і якщо він буде готовий до переговорів, щоб він міг досягти успіху за столом. На цьому ми зараз зосереджуємо увагу. Хай генеральний секретар НАТО говорить від імені самого альянсу”.

Як повідомляв Голос Америки, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг напередодні заявив, що «усі союзники по НАТО погодилися, що Україна стане членом», і що Україна заслужила своє місце в Альянсі. При цьому зауважив, що зараз питання членства – не на часі. «Зараз головна увага полягає в тому, щоб забезпечити перемогу України над Росією», – сказав Столтенберґ.

Форум

XS
SM
MD
LG