Спеціальні потреби

НАТО запропонує пакет заходів підтримки Україні і Грузії - посол США в Альянсі


За словами Кей Бейлі Хатчінсон, це допоможе країнам у стримуванні ворожої активності з боку Росії та майбутньому вступі до НАТО

Грузія і Україна отримають пакет заходів підтримки НАТО, рішення щодо якого буде ухвалено під час телеконференції міністрів закордонних справ Альянсу 2-го квітня. Про це у ході відеобріфінгу з Брюсселя заявила у середу посол США в НАТО Кей Бейлі Хатчінсон.

Ми маємо намір допомагати Грузії і Україні у їх боротьбі з російською агресією, яка забрала у цих країн частини їх території

«Ми допомагаємо нашим партнерам - Грузії і Україні, і ми надаємо їм пакет (заходів підтримки - ГА.), який буде обговорено завтра на конференції міністрів закордонних справ НАТО. Я впевнена, що міністри схвалять цей пакет, який продовжує процес зміцнення нашої підтримки і допомоги Грузії і Україні», - заявила посол США в НАТО.

Раніше про те, що Тбілісі і Києву будуть запропоновані заходи підтримки, заявив на прес-конференції генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ: «Я очікую, що міністри схвалять новий пакет підтримки для Грузії та України, ми обговоримо наше партнерство, включаючи навчання у Чорноморському регіоні, який є стратегічно важливим для НАТО». За словами Столтенберґа, цей пакет заходів зміцнить «політичну і практичну підтримку цих країн з боку НАТО».

За словами американського дипломата, США «віддані тому, щоб ці країни у майбутньому стали членами НАТО». «Ми були у Грузії і Україні, і ми б хотіли, щоб реформи, які ними проводяться, просувалися вперед - щоб вони взяли гору над російської дезінформацією і насильницькою зміною кордонів, які здійснюються стосовно Грузії та України», - зазначила Кей Бейлі Хатчінсон.

Посол США в НАТО зажадала від Москви припинити ворожу активність щодо сусідніх країн: «Росія повинна дати можливість цим країнам реалізовувати свій суверенітет, зберігати свої кордони, і ми маємо намір допомагати Грузії і Україні у їх боротьбі з російською агресією, яка забрала у цих країн частини їх території. Ми не збираємося зменшувати ці зусилля».

Дивіться також: Не треба платити оренду за квітень: орендодавець у Каліфорнії вирішив допомогти орендарям під час пандемії

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG