Спеціальні потреби

"Не можна допустити Мінська-3". Генсек НАТО каже, що Путін не готовий до мирних перемовин


Генсек НАТО Єнс Столтенберг виключає угоду "земля в обмін на мир" для припинення російської війни. REUTERS/Blair Gable/File Photo
Генсек НАТО Єнс Столтенберг виключає угоду "земля в обмін на мир" для припинення російської війни. REUTERS/Blair Gable/File Photo

Найбільш терміновою справою для розгляду на вашингтонському саміті НАТО стане питання України, заявив під час пресконференції 5 липня генсек НАТО Єнс Столтенберг. Він також сказав, що “немає ознак готовності президента Путіна до переговорів про мир”, оскільки російський лідер досі претендує на анексовані території і навіть території, які “сьогодні контролює Україна”.

“Україна має перемогти, і вони потребують нашої постійної підтримки”, – сказав Столтенберг. Він також повідомив, що очікує узгодження главами держав та урядів “значного пакету для України” та запевнив: “Ми посилюватимемо підтримку України на довгострокову перспективу”.

НАТО візьме на себе координацію та надання більшої частини міжнародної допомоги у сфері безпеки, вкотре підтвердив очільник альянсу.

Союзники погоджуються, каже Столтенберг, що близько 40 мільярдів євро військової допомоги щороку – “це мінімальна базова лінія” обсягів підтримки.

Стосовно потенційних мирних переговорів між Україною та Росією Столтенберг засудив прагнення президента Росії заволодіти українськими землями як умовою миру.

І так само засудив умову Путіна, щоб Україна відмовилась від членства у НАТО.

Ми не можемо допустити Мінськ-3
Єнс Столтенберг

“Ми не можемо допустити Мінськ-3”, – сказав Столтенберг, нагадуючи про порушені Росією домовленості, укладені у Мінську у попередні роки.

Єнс Столтенберг додав: “Те, що нам зараз потрібно – це щось, що справді викликає довіру”.

Для припинення війни, наголосив він, Росія повинна припинить свою агресію, а також потрібні гарантії безпеки для України. “І, звичайно, це також було однією з причин, чому члени альянсу так чітко заявили, що Україна стане членом НАТО”, – підсумував генсек альянсу.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG