Спеціальні потреби

НАТО планує скоротити свій військовий контингент у Косові


Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен
Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен

Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен заявив, що альянс продовжуватиме скорочення міжнародних миротворчих сил у Косові у зв’язку з покращенням там умов безпеки.

У п’ятницю, під час відвідин столиці Косова Приштини, Расмуссен заявив журналістам, що умови безпеки в регіоні загалом кращі, незважаючи на те, що він назвав «політичними ускладненнями і випадковими інцидентами у сфері безпеки».

Він заявив, що планується скоротити кількість сил НАТО в Косові до 2 000 військовослужбовців з теперішнього числа 10 000. Однак він додав, що поки що надто рано визначати графік скорочень.

Війська НАТО отримали завдання втримання безпеки в Косові після повітряних рейдів у 1999 році, метою яких було зупинити дії сербських військ проти албанських сепаратистів краю. Косово проголосило незалежність від Сербії в лютому 2008 року, незважаючи на запеклий опір з боку уряду в Белграді.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG