Спеціальні потреби

Глава NASA: Політ на Місяць дає США важелі впливу на партнерів


Джим Брайденстайн
Джим Брайденстайн

Сполучені Штати зацікавлені у партнерстві з Росією в освоєнні Місяця за певних умов, але поки неясно, чи хоче Москва брати участь у цьому процесі. Про це заявив глава NASA Джим Брайденстайн у ході вебінару, організованого вашингтонським Центром стратегічних і міжнародних досліджень.

Це в якійсь мірі дає нам важелі впливу на наших міжнародних партнерів, можливість висувати умови щодо того, якої поведінки в космосі ми від них очікуємо

У березні 2019-го року віцепрезидент США Майк Пенс заявив про прискорення програми висадки на Місяць, яка має назву "Артеміда". Відповідно до оновлених планів, політ на супутник Землі має відбутись 2024-го року. Вартість проекту складає до 30 мільярдів доларів.

Раніше цього року інформаційна агенція Reuters повідомила, що США готують міжнародну угоду, яка передбачає видобування корисних копалин на Місяці.

"Я не хочу говорити, що ми" повертаємося "туди. Ні, ми рухаємося вперед і маємо намір там лишитися, а всі накопичені знання пізніше взяти з собою і на Марс", - заявив про планований політ до Місяця Брайденстайн, - "І коли ми говоримо про всі ці можливості як про елемент могутності країни, це в якійсь мірі дає нам важелі впливу на наших міжнародних партнерів, можливість висувати умови щодо того, якої поведінки в космосі ми від них очікуємо", -підкреслив Брайденстайн.

За словами Брайденстайна, багато держав хотіли б взяти участь у місячній програмі США.

Глава НАСА також відзначив, що країни, які «завдають шкоди космічному простору і ставлять під загрозу дослідження космосу», навряд чи будуть запрошені до співпраці.

Одне з питань, адресованих Брайденстайну, стосувалось співпраці з Росією.

"Вирушаючи до Місяця, нам, зрозуміло, хотілося б взяти з собою наших партнерів по МКС. Питання в тому, чи хоче Росія бути частиною цих планів і на якому рівні. На це питання у мене зараз немає відповіді. Але нам виразно хотілося б бачити продовження співпраці. Навіть після того, як ми відновимо запуски американських астронавтів на американських ракетах, не варто забувати, що половина МКС належить Росії. І, якщо ми розраховуємо продовжувати її спільне використання, потрібно бути готовими літати туди на російських "Союзах", а також відправляти космонавтів на наших кораблях", - сказав Джим Брайденстайн.

Ми шукаємо рівноправного партнерства, коли обидві країни можуть використовувати ракети один одного

При цьому глава NASA дав зрозуміти, що така співпраця не повинна ставити США в залежність від зарубіжних партнерів. За його словами, ситуації, коли російські ракети були єдиним засобом доставки американських астронавтів на орбіту, більше допустити не можна.

"З 2011 року ми опинилися у становищі, коли ми повністю залежимо від російських "Союзів ". Ми даємо їм готівку, вони запускають наших астронавтів. Це не те співробітництво, якого б нам хотілося. Ми шукаємо рівноправного партнерства, коли обидві країни можуть використовувати ракети один одного", - підкреслив Брайденстайн.

Дивіться також: Коронавірус у Великій Британії: статистика, що робить влада

Коронавірус у Великій Британії: статистика, що робить влада Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:08 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG