Спеціальні потреби

Експерти ООН: телефон мільярдера Безоса могли зламати з акаунта кронпринца Саудівської Аравії


Джефф Безос, керівник компанії Amazon
Джефф Безос, керівник компанії Amazon

Експерти із захисту прав людини ООН засудили можливий злам телефону керівника компанії Amazon та власника The Washington Post Джеффа Безоса. Злам, буцімто, відбувся з акаунта кронпринца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана.

Саудівська Аравія відкидає свою причетність до хакерського нападу.

"Експертів з прав людини дуже непокоїть інформація, яку вони отримали, за якою, порушуючи міжнародні стандарти захисту прав людини, акаунт WhatsApp, який належить крон-принце Королівства Саудівська Аравія в 2018 році розмістив шпигунські інструменти, які дозволили слідкувати за власником The Washington та керівником Amazon Джеффрі Безосом", - йдеться в заяві розміщеній на сторінці Комісара ООН з прав людини.

Метою слідкування, на думку експертів ООН Агнес Калламард та Девіда Кея могло бути вчинення тиску на висвітлення виданням The Washington Post подій у Саудівській Аравії. Вони відзначають, що ймовірний хакерський напад відбувся у травні 2018 року, коли Джамал Хашкоджі був активним дописувачем The Washington Post. 2 жовтня 2018 року, Хашкоджі було вбито у саудівському консульстві в Стамбулі.

Експерти ООН закликали США негайно розслідувати повідомлення про можливе слідкування.

"Повідомлення про хакерські напади на телефон Безоса вимагає негайного розслідування з боку США та інших відповідних повноважних сторін, включаючи розслідування постійної, багаторічної, прямої і безпосередньої участі кронпринца у зусиллях спрямованих проти тих, кого він вважає опонентами", - йдеться у заяві.

Дивіться також: ​Трамп у Давосі заявив про приєднання до кліматичної ініціативи. Відео

Трамп у Давосі заявив про приєднання до кліматичної ініціативи. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

XS
SM
MD
LG