Спеціальні потреби

Експорт нафти з Росії повернувся до довоєнного рівня – звіт МЕА


Архівне фото: Нафтовий танкер російської компанії "Транснєфть"
Архівне фото: Нафтовий танкер російської компанії "Транснєфть"

Експорт нафти з Росії повернувся до довоєнного рівня, попри західні санкції, йдеться у звіті Міжнародної енергетичної агенції (МЕА).

Експорт російської сирої нафти та нафтопродуктів зріс у березні до найвищого рівня з квітня 2020 року, підскочивши на 600 тисяч барелів на добу, повідомляє агенція у своєму щомісячному звіті. Зростання збільшило приблизний дохід Росії від експорту нафти в березня до 12,7 мільярда доларів (це приблизно на мільярд доларів більше, ніж у лютому).

За даними МЕА, порівняно з показниками 2022 року дохід скоротився на 43%, оскільки Росія змушена продавати сировину більш обмеженому колу клієнтів, які можуть вимагати більших знижок.

Західні країни наклали санкції на експорт російських енергоносіїв після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Найважливішою є заборона на експорт до ЄС російської нафти, яка транспортується морем, та заборона на експорт нафтопродуктів, таких, як дизельне паливо.

Росія, яка є другим у світі експортером сирої нафти, знайшла покупців у Китаї та Індії, що частково компенсувало втрату європейських клієнтів.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG