Спеціальні потреби

Глави МЗС 11-ти країн пообіцяли не забути про Крим і похвалили Україну за прогрес


Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант
Міністр закордонних справ Великої Британії Джеремі Гант

10 країн Європи та Канада пообіцяли не забути про Крим, продовжити засуджувати російську агресію а також закликали Росію звільнити українських моряків, що потрапили у полон в Азовському морі.

Про це йдеться в статті The Guardian, авторами якої є міністри закордонних справ Британії та України Джеремі Гант та Павло Клімкін. Документ також підписали глави МЗС Канади, Швеції, Данії, Польщі, Латвії, Литви, Естонії, Чехії та Румунії.

«Події, що розгорнулись у Криму 5 років тому, ще раз навчили нас, що ми не можемо сприймати як належне нашу безпеку та свободу. Ми повинні бути готовими до захисту міжнародного права, індивідуальної та колективної безпеки», - йдеться у заяві.

Міністри також наголосили, що продовжувати допомогу Україні є необхідністю для спільної безпеки: «Надавати підтримку та допомогу Україні є необхідністю для української безпеки, яка пов’язана безпекою всієї Європи».

Глави МЗС визнали, що є потреба посилити стійкість суспільства у своїх країнах до різних форм зовнішніх атак та втручання.

«Україна зробила реальний прогрес у цьому напрямку в останні 5 років за підтримки своїх партнерів, - йдеться у статті. - Інші європейські країни навчились з українського досвіду і працюють, щоб посилити власну стійкість».

Ми ніколи не забудемо і не залишимо Крим
Міністри 10 країн Європи та Канади

Своєю метою представники урядів називають «повернути стабільність в євроатлантичному просторі».

«Ми не забудемо нашу політику невизнання щодо нелегальної анексії Криму. Ми також продовжуватимемо засуджувати найжорсткішими термінами російську агресію проти України», - йдеться у заяві.

«Ми ніколи не забудемо і не залишимо Крим», - запевнили міністри 10 країн Європи та Канади.

Дивіться також: Арешт американського бізнесмена в Москві може призвести до нової хвилі виведення з Росії бізнесу і капіталу – оглядачі.

XS
SM
MD
LG