Спеціальні потреби

Суд присяжних визнав лікаря Майкла Джексона винним у ненавмисному вбивстві


Лікаря Конрада Мюррея визнано винним у ненавмисному вбивстві короля поп-музики Майкла Джексона, який помер два роки тому. Такий вирок виніс суд присяжних у Каліфорнії. Конрад Мюррей, якому Майкл Джексон платив за послуги 150 тисяч доларів на місяць, вводив Джексону у якості снодійного препарат «Пропофол», який використовується під час операцій для анестезії. Саме надмірна доза цього препарату, за оцінкою експертів, і вбила Джексона.

Сотні фанатів співака, що зібралися під стінами будинку суду, радісно зустріли рішення присяжних. Із приміщення суду Конрада Мюррея вивели у наручниках. Його позбавили права займатися медичною практикою і йому загрожує ув’язнення до чотирьох років.

Виступаючи перед журналістами після винесення вироку, окружний прокурор Дейвид Волгрен закликав присутніх визнати те горе, якого зазнала родина співака:

«Ми висловлюємо свої співчуття родині Джексона, яка втратила не зірку популярної музики, а сина та брата. І це – найважливіше».

Але в цей день родина Джексона відкрито раділа вироку. Батько співака Джо Джексон натякнув журналістам, що їм відома не вся правда. А його сестра Латойя Джексон висловила задоволення рішенням суду:

«Прекрасно. Справедливість перемогла. Майкл зараз на нас дивиться з небес».

Під час слухання справи прокурори доводили, що причиною смерті Майкла Джексона стало введення лікарем Конрадом Мюрреєм летальної комбінації заспокійливого препарату та анестетика «Пропофола». Це робилося, аби допомогти Джексону заснути, адже він страждав на важку форму безсоння. Свідки звинувачення пояснювали, що «Пропофол» – не снодійне, а сильний анестетик, який може використовуватися виключно для операцій та вимагає пильного спостереження за пацієнтом. Натомість, Джексону, за словами прокурорів, вводилася все більша доза «Пропофолу», що виписувався під фальшивими іменами. Вони звинуватили Мюррея у тому, що в день смерті Джексона він відкладав виклик швидкої, а потім брехав лікарям. Адвокати Мюррея, натомість, представили свідків, які у минулому були його пацієнтами. Усі вони свідчили про його високий професіоналізм.

Сам Мюррей скористався своїм правом не свідчити в суді. Юрист Дейна Коул пояснює його мотиви:

«Йому б довелося давати пояснення щодо багатьох порушень. Він просто не хотів через все це проходити».

Хоча причина смерті Майкла Джексона була встановлена негайно, усі ці два роки розглядалася можливість, що співак сам зробив собі укол, який став причиною його смерті. Тепер, вважають присяжні, вони отримали достатньо доказів, аби покласти відповідальність за ненавмисну смерть короля поп-музики на його колишнього лікаря Конрада Мюррея.

XS
SM
MD
LG