Спеціальні потреби

Слідчі у справі втручання Росії у США розповіли про невдалу спробу росіянина організувати зустріч Трампа з Путіним у 2015 році


Прокуратура Нью-Йорка запросила у суду засудити Майкла Коена колишнього адвоката президента США Дональда Трампа до значного терміну ув'язнення та штрафу у сотні тисяч доларів у справі щодо виплат зірці "дорослого кіно" грошей за мовчанку в інтересах Дональда Трампа, та ухиляння від сплати податків самим Коеном. Така рекомендація слідства прозвучала всупереч співпраці Коена зі слідством у цих справах. Одночасно у США оприлюднене подання від спеціального прокурора Мюллера, яке також стосується Коена, а саме справи про його брехню американським законодавцям. Подання Мюллера не пропонує конкретного терміну ув'язнення, але просить покарати Коена за брехню слідчим.

Подання прокуратури Нью-Йорка відзначає, що хоча Коен надав свідчення, його співпраця зі слідством щодо виплат за мовчання та уникання від податків у певні моменти не була вичерпною та широсердною і очевидно була мотивована бажанням домогтися поблажок.

Раніше Коен визнав вину за звинуваченням у брехні Конгресу про обговорення щодо пропонованої побудови хмарочоса компанією Трампа у Москві.

Подання Роберта Мюллера у справі, яка стосується брехні Коена Конгресу (не плутати із виплатами за мовчанку та ухилянням від податків), від спеціального прокурора США Мюллера подане сьогодні відзначає, що Коен надав слідству важливу інформацію, і має відбувати рекомендоване за цією справою обвинувачення одночасно із покаранням у справі, яка розслідувалась прокуратурою Нью-Йорка Саме подання при цьому відзначає:

"Вирок суду має враховувати той факт, що брехня слідству має реальні наслідки, особливо коли обвинувачуваний брехав про критично важливі факти у розслідуванні, яке має державне значення".

Подання Мюллера відзначає, що Коен надав важливі свідчення з приводу власних контактів з представниками уряду Росії, спроби уряду Росії налагодити зв'язок з Трампом особисто за сприяння Коена

Подання Мюллера відзначає, що Коен надав важливі свідчення з приводу власних контактів з громадянами Росії, свої контакти з Білим домом протягом 2017-2018 років та інші важливі пов'язані із Росією питання, які мають велику вагу для сідства щодо втручання Росії у вибори США у 2016-му році. Подання також відзначає, що Коен заявив, що у 2015-му році говорив із Дональдом Трампом про організацію зустрічі із представниками уряду Росії. Ця зустріч не відбулася.

Відзначається, що громадянин Росії, який представлявся Коену представником уряду Росії заявляв, що здатен гарантувати "синергію на урядовому рівні". Ця особа багаторазово пропонувала зустріч між Трапом та президентом Росії. Пропонована зустріч мала би сприяти бізнес інтересам Трампа у Росії. Коен не відповів на даний інтерес з боку цієї особи.

Колишній адвокат Трампа, який раніше ставав об'єктом уваги американськиї слідчих через сумнівні бізнес оборудки, нещодавно погодився співпрацювати із слідством незалежного прокурора США Роберта Мюллера, який розслідує втручання Росії в американській вибори у 2016-му році та можливу координацію цього втручання між Кремлем та виборчим штабом Трампа.

Раніше президент США заявив, що Коен заслуговує на тривалий термін ув'язнення. Президент також багаторазово звинувачував спеціального прокурора Мюллера у тиску на свідках з метою отримання від них бажаних для нього свідчень, політичній ангажованості та роботі в інтересах політичних супротивників президента.

"Повідомляють, що "Майкл Коен попросив суддю не засуджувати його до ув'язнення”. Виходить можна робити всі ті жахливі речі, непов'язані з Трампом, шахрайство, величезні позики, оборудки з таксі та ін. і не отримати строк у тюрмі? Він вигадує, щоб домовитись із прокурорами та отримати пом'якшений вирок для себе, і щоб його дружина та тесть (у якого є гроші?) не постраждали (who has the money?). Заради цього він брехав і повинен, на мою думку, відсидіти повний строк", - писав Трамп у Twitter цього тижня.

Дивіться також: "Полювання на відьом" ще далеке до завершення

"Полювання на відьом" ще далеке до завершення. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG