Спеціальні потреби

Афроамериканці скаржаться на дискримінацію при отриманні кредитів


Ринок нерухомості у США, на який покладається американська економіка, ніяк не може оговтатися від економічної кризи. Есперти називають багато причин. А чимало чорношкірих стверджують, що бажання купувати нерухомусть у них відбиває свідоме завищення процентних ставок на іпотеку для афроамериканців. Група активістів підготувала колективний позов проти одного з найбільших американських банків за звинуваченнями у расовій дискримінації. Щоправда, до суду справа не дійшла і банк пообіцяв запропонувати більш вигідні кредити та поліпшити просвітницьку роботу серед чорношкірих позичальників.

Історія Евері Салкі майже хрестоматійна. Жінка втратила будинок, бо не мала грошей сплачувати щомісячний кредит. Усі негаразди Евері почалися після того як брокер умовив її рефінансувати позику – під велетенські, як для Америки, 13% річних.

Від початку 2007-го року, в подібну халепу втрапили два мільйони мешканців США. Серед постраждалих особливо багато афроамериканців. Їхні будинки масово переходять у власність банків. Аби уберегти позичальників від втрати даху над головою у Вашингтоні навіть відкрили спеціальний центр фінансової грамотності, де усіх охочих консультують щодо кредитів. Центр працює за підтримки одного з найбільших банків країни «Велс Фарґо» та громадської організації, яка опікується правами етнічних меншин.

Президент Асоціації прогресу етнічних меншин Бенджамін Джелоус зазначає:

«Ми будемо не тільки вести просвітницьку роботу серед клієнтів банку, а й навчатимемо працівників банку. Це дуже важливо, тому що в цій країні ми продовжуємо і надалі спостерігати факти масової расової дискримінації, які необхідно зупинити у банківській сфері».

Раніше громадські організації звинувачували банк «Велс Фарґо» в упередженому ставленні до чорношкірих клієнтів. Активісти навіть збиралися подавати колективний позов до суду. Та банк дав задній хід, пообіцяв розробити програми доступних кредитів для афроамериканців та вести просвітницьку роботу.

Віце-президент банку Джон Кембел зазначає: «Це не правильно от так надавати людям будинки, а потім змушувати їх виселятися, тому що кредити не працюють. Тривале володіння нерухомістю – ось насправді наша спільна мета».

Високі кредитні ставки не дають спати і шахраям. У країні діє низка компаній, які намагаються ошукати довірливих домовласників. Шахраї пропонують, афроамериканцям допомогу з проблемними кредитами, а потім зникають разом з грошима.

Представниця комітету юристів Йоланда Макгіл закликає домовласників бути обережними:

«Ці злочинці запевняють, що можуть допомогти проблемним позичальникам рефінансувати позику під менші відсотки. Але насправді усе що вони роблять, це намагаються увійти в довіру, привласнити гроші та втекти».

У США навіть стартувала кампанія із запобігання таким злочинам. Лише з початку 2010-го року правоохоронцям передали 12 тисяч скарг на компанії, які ошукали або намагалися ошукати представників етнічних меншин.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG