Спеціальні потреби

Виробник Oreo скорочує діяльність в Росії. Які міжнародні бренди залишаються на російському ринку?


Продуктова лінійка компанії Mondelez, архівне фото
Продуктова лінійка компанії Mondelez, архівне фото

Провідний американський виробник харчових продуктів Mondelez скорочує операції в Росії та планує створити на російському ринку окремий бізнес із самодостатнім ланцюгом постачань до кінця року.

Чиказький виробник снеків зіткнувся зі значним корпоративним бойкотом у країнах Північної Європи через свою присутність у Росії. Авіакомпанії SAS і Norwegian Air, залізнична група SJ, мережа готелів Strawberry, роздрібний продавець Elkjop, транспортна група Fjord Line і Норвезька футбольна асоціація були серед тих, хто останніми днями оголосив про припинення продажу продукції Mondelez.

Після цього Mondelez заявив, що припинив нові капіталовкладення, запуск продуктів і витрати на рекламу в медіа в РФ. "В результаті цих дій... загальні обсяги скоротилися..., і як обсяги нашого імпорту, так і частка ринку значно зменшилися", - йдеться в заяві компанії.

Спільний проект KSE Institute та команди українських IT волонтерів Leave Russia, що відстежує світові бренди, які вийшли та які залишаються на російському ринку, зазначає, що свою діяльність в РФ продовжують зокрема: тютюнові компанії зі США Phillip Morris та Швейцарії JT International, французькі мережі Leroy Merlin та Auchan, американський виробник напоїв Pepsi, німецькі гуртові магазини Metro, швейцарські та американські виробники продуктів харчування Nestle та Mars, виробник товарів широкого вжитку зі США P&G і Великої Британії Unilever, французький косметичний гігант L'Oreal та багато інших.

При цьому серед провідних міжнародних компаній, які залишили Росію: американські ресторани швидкого харчування McDonalds, британська енергетична компанія Shell, німецькі автовиробники Mercedes-Benz, Volkswagen і виробник побутової техніки Siemens, японський і французький автовиробники Nissan та Renault, німецькі і швейцарські виробники споживчих товарів OBI, Henkel, Tetra Pak, Wella, а також французький харчовий гігант Danone.

Водночас навесні іспанський виробник одягу, що має бренди Bershka, Zara та Pull&Bear, повернувся на російський ринок під новими назвами: Ecru, Maag та DUB.

Загалом, за даними Leave Russia, понад 1366 провідних компаній світу працюють далі у РФ, понад 159 - зупиняють інвестиції, понад 346 - скорочують діяльність, 712 - призупиняють діяльність, 469 - залишають ринок, а 241 - повністю завершили вихід.

У січні на сайті Офісу президента було зареєстровану петицію з вимогою маркувати товари від компаній, що працюють на території РФ.

Опитування Асоціації рітейлерів України виявило, що найбільш медійною в контексті виходу з ринку Росії стала компанія McDonald’s. Водночас майже 50% споживачів не купуватимуть товари компаній, які продовжують працювати в РФ.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG