Спеціальні потреби

"Може збільшити провал Росії в Україні" - Пентагон про мобілізацію РФ на тлі успіхів контрнаступу України


Відеокадр: мобілізовані в Росії, Якутськ 23 вересня 2022 року. (AP Photo)
Відеокадр: мобілізовані в Росії, Якутськ 23 вересня 2022 року. (AP Photo)

Оголошена Кремлем мобілізація може вирішити проблеми Росії з нестачею особового складу, але не усуває проблеми, які стали вагомою причиною поразки російських сил під Києвом а також неспроможності Росії досягнути прогресу на Донбасі, вважають в Пентагоні.

"Невідомо, чи це може значно вплинути на питання командування та контролю, логістики, поставок і, що важливо, бойового духу, з якими, як ми бачили, російські сили зіткнулись в Україні", - заявив речник Пентагону Пет Райдер під час брифінгу в четвер.

Райдер додав: "Якщо є значні виклики, а стратегічні системні питання, які роблять великі збройні сили боєздатними, не вирішено, то ніщо не вказує, що ситуація покращиться, якщо до рівняння додати більше змінних".

Райдер поділився оцінками Пентагону, що мобілізовані Росією резервісти потребуватимуть часу для навчання, підготовки та екіпірування. Він протиставив це американським резервістам, "які треновані і готові виступити за годни, дні, чи тижні за потреби".

Райдер додав, що заяви Путіна про мобілізацію не змінюють "операційного факту, що українці продовжать боротись за свою країну, а міжнародна спільнота підтримує Україну.

Україна продовжує тиск на території, які Росія вважає ключовими для своїх воєнних цілей, йдеться в звіті британського Міністерства оборони за 22 вересня.

"За минулі три дні, українські сили встановили контроль над плацдармами на східному березі річки Оскіл в Харківскій області. Росія намагалась інтегрувати Оскіл до консолідованої лінії оборони, після відведення військ раніше цього місяця", - твітує британська розвідка. У відомстві вказують, що ситуація на фронті залишається складною.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG