Спеціальні потреби

Нідерланди нададуть Україні 2 кораблі-мисливці за мінами для захисту Чорного моря


Міністр оборони Олексій Резніков і його нідерландська колега Кайса Оллонгрен під час візиту до Одеси, 14 березня 2023р. REUTERS/Serhii Smolientsev
Міністр оборони Олексій Резніков і його нідерландська колега Кайса Оллонгрен під час візиту до Одеси, 14 березня 2023р. REUTERS/Serhii Smolientsev

Нідерланди мають намір надати Україні два кораблі-міношукачі типу Alkmaar, починаючи з 2025 року, а вже цього року розпочнуться відповідні навчання українських екіпажів. Про це повідомило Міністерство оборони країни, посилаючись на заяву міністерки оборони Нідерландів Кайси Оллонґрен під час її візиту до портових міст України Миколаєва та Одеси.

Заплановане постачання двох “мисливців за мінами” в Україну відбудеться після того, як Королівські військово-морські сили Нідерландів замінять власні протимінні кораблі на нові.

Україна, за повідомленням Міноборони Нідерландів, також отримає радіолокаційні системи виявлення безпілотників і системи мостів М3, поромних переправ та понтонних мостів, а також устаткування, яке дозволяє швидко будувати мости. Ця техніка закуповується безпосередньо у промислових партнерів.

В Одесі Кайса Оллонґрен обговорила зі своїм українським колегою, міністром оборони Олексієм Резніковим укріплення берегової оборони та важливість морської безпеки та захисту торгових суден, що перевозять зерно.

“Україна – морська держава. Ми будемо захищати наше Чорне та Азовське моря, як ми захищаємо свою землю та небо”, - написав Резніков у Твіттері.

“У Чорному морі Росія заклала дуже багато морських мін, які перешкоджають безпечному проходу. Україна має намір розмінувати [морську територію] після війни”, - інформує нідерландське Міноборони.

Відомство підкреслює, що Нідерланди мають значний морський досвід, включаючи навички знешкодження морських мін. Оллонґрен своєю чергою заявила, що навчання українських екіпажів сприятимуть безпеці у Чорному морі та в Європі, а також глобальній продовольчій безпеці. Навчання проводитимуть разом з Бельгією та, можливо, іншими союзниками.

“Наш внесок також підтримає українські збройні сили в їх переході на західні системи озброєння та стандарти НАТО”, - додала міністерка.

Резніков запевнив колегу, що військова підтримка Нідерландів та інших країн "реально впливає на захист України".

Внесок Нідерландів наразі становить 1,2 мільярда євро і включає самохідні гаубиці, пускові системи Patriot і танки, закуплені безпосередньо у постачальників, - пише Міноборони країни.

Міністерка оборони Нідерландів запевнила, що її країна продовжить надавати військову підтримку Україні. Вона наголосила на необхідності оперативності та, що стосується боєприпасів, достатньої кількості.

Оллонґрен також зустрілася з українськими військовими в Одесі, у військовій академії. Оллонґрен сказала, що Путін “їх недооцінив” і додала: «Ми можемо постачати техніку, але це ви боретеся за кожен дюйм своєї Батьківщини, за майбутнє своїх дітей, за майбутнє у вільній Україні, у світі, де ми поважаємо кордони один одного. Це наша мета».

Форум

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG