Спеціальні потреби

Міністри G7 виступили за посилення санкцій проти Росії


Міністри закордонних справ країн G7 проводять засідання в місті Каруізава, Японія, 17 квітня 2023 року (Franck Robichon/Pool Photo via AP)
Міністри закордонних справ країн G7 проводять засідання в місті Каруізава, Японія, 17 квітня 2023 року (Franck Robichon/Pool Photo via AP)

Міністри закордонних справ країн G7 "віддані інтенсифікації, повній координації та забезпеченню виконання санкцій проти Росії та продовженню потужної підтримки України". Посадовці домовились посилити координацію із протидії ухилянню санкцій, а також недопущенню поставок зброї Росії від третіх сторін.

Таку заяву міністри видали за результатами засідання щодо України в понеділок. Заяву розміщено на сайті Міністерства закордонних справ Японії, де відбуваються збори міністрів "Групи семи".

Напередодні в коментарі CNN міністерка фінансів США Дженет Єллен висловила переконання, що міжнародні санкції працюють. Вона, зокрема, вказала на те, що Росія має складнощі із заміною військового обладнання, яке вона втрачає в Україні.

В своїй заяві посадовці країн "Групи семи" закликали Росію "негайно і без умов" вивести всі сили та обладнання з України.

Також міністри "Групи семи" засудили "безвідповідальну" ядерну риторику Росії, зокрема заяви Путіна про розміщення тактичної ядерної зброї в Білорусі.

Держсекретар США Ентоні Блінкен, який бере участь в засіданнях, написав в соцмедіа, що крім війни Росії в Україні, міністри "Групи семи" також обговорили питання просування миру в Індо-Тихоокеанському регіоні, занепокоєння щодо ситуації на Близькому Сході та в Центральній Азії.

Форум

XS
SM
MD
LG