Спеціальні потреби

G7 заявляє про "жорсткі наслідки" у випадку застосування Росією біологічної, хімічної чи ядерної зброї в Україні


Міністри закордонних справ країн G7 провели засідання в японському місті Каруізава, 17 квітня 2023 року Andrew Harnik/Pool via REUTERS
Міністри закордонних справ країн G7 провели засідання в японському місті Каруізава, 17 квітня 2023 року Andrew Harnik/Pool via REUTERS

Міністри закордонних справ країн "Групи семи" в спільному комюніке, виданому у вівторок, за результатами засідання в Японії, заявили про "жорсткі наслідки" для Росії, якщо та застосує біологічну, хімічну чи ядерну зброю в Україні.

"Будь-яке застосування хімічної, біологічної чи ядерної зброї Росією зіткнеться із суворими наслідками", - йдеться в заяві. Міністри також заявили про неприйнятність "безвідповідальної російської ядерної риторики та погроз розмістити ядерну зброю в Білорусі".

"Нагадуємо про важливість того, що впродовж 77 років з 1945-го ядерну зброю не застосовували", - йдеться в заяві.

Міністри засудили захоплення російськими силами і перетворення на військовий об'єкт Запорізької АЕС і підтримали зусилля МАГАТЕ із зміцнення ядерної безпеки в Україні. Директор МАГАТЕ декілька разів відвідував ядерні об'єкти в Україні і організував присутність представників організації на окупованій ЗАЕС.

Керівники зовнішньополітичних відомств країн "Групи семи" також наголосили на важливості посилити санкції проти Росії і боротись з ухилянням від санкцій.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

XS
SM
MD
LG