Спеціальні потреби

Сексуальне насильство в американській армії


Міністр Оборони США Роберт Ґейтс повідомляє, що нещодавні звинувачення колишніх та чинних військовослужбовців американської армії у сексуальному насильстві є «питанням честі» і військові не толеруватимуть сексуальних злочинів. Він прокоментував ситуацію минулого тижня, коли група чинних та колишніх солдатів подали у Вірджинії позов, заявивши про сексуальні утиски, насильство та зловживання військовими, які проходять службу.

17 чинних або колишніх військових, більшість з них жінки, стверджують, що стали жертвами сексуального насильства під час проходження служби. За словами позивачів, військові командири не реагували на їх скарги і примушували продовжувати службу поряд з насильниками. На прес-конференції у Вашингтоні Майла Гайдер розповіла, що 2002-го року її зґвалтував солдат на базі збройних сил США у Кореї:

«Люди, які здійснюють цей злочин, є сексуальними хижаками, які добре розбираються у виборі своїх жертв і чинять свій злочин знову і знову. Міністерство оборони не визнає це фактом, і ці злочини розглядають як проблема між солдатами, а це не так».

Колективний позов поданий на чинного міністра оборони Роберта Ґейтса та його попередника Дональда Рамсфельда. Адже, кажуть позивачі, найвище керівництво ніяк не відреагувало на їх скарги. Пентагон, за словами жертв сексуальної наруги, більше зосереджується на тому, щоб військові повідомляли про подібні випадки, а не на покаранні винних.

Виконавчий директор правозахисної організації допомоги жінкам Ану Беґваті зазначає: «Щодо покарань, то менше ніж один з п’яти сексуальних злочинців сідає на лаву підсудних. Більшість з них карають попередженням, замість того, щоб посадити у в’язницю».

Позивачі кажуть, що ґвалтування та сексуальне насильство поширене явище в збройних силах США. Корі Чока розповідає, що її зґвалтував начальник у 2005-му році, під час служби у береговій охороні. Корі стверджує, що командири не реагували на її скарги:

«Моє керівництво не бажало мені допомогти, тому що вони разом випивали з цим чоловіком. Він був їхнім другом. Я багаторазово просила про допомогу інших офіцерів й отримувала відмови».

Міністерство оборони визнає проблему. Його експерти вважають, що 80% жертв насильства не повідомляють про злочин. На основі цього припущення, правозахисники підрахували, що у 2009-му році понад 16 тисяч військовослужбовців були жертвами сексуальної наруги у тій чи іншій формі.

На слуханні у Конгресі міністр оборони Роберт Ґейтс запевнив законодавців, що Пентагон робить усе можливе аби притягнути злочинців до відповідальності:

«Військових трибуналів у випадках сексуального насильства збільшилось із 30 до 52%. Ми робимо поступ, але ми далекі від бажаного результату. Ця проблема викликає наше серйозне занепокоєння і ми працюємо над її вирішенням».

Міністерство оборони також збільшило групу захисників прав жертв сексуальної наруги із 300 до трьох тисяч осіб. Офіцери цієї спеціалізації присутні на кожній військовій базі США у світі.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG