Спеціальні потреби

Президентські вибори у Мексиці: повернення в минуле?


У неділю мексиканці обирали нового президента. На їх вибір неодмінно вплине і гнітюча атмосфера насильства в країні, уряд якої вже 6 років веде війну із наркокартелями. За це час у протистоянні між військовими та бандитами загинули більше 50 тисяч людей. Опитування громадської думки свідчать, що мексиканці налаштовані повернутись до стабільного хоч і не надто демократичного минулого та проголосувати за кандидата від Інституційної революційної партії, яка домінувала у місцевій політиці протягом 70 років. На думку оглядачів, якщо це станеться Мексика зануриться у корупцію та авторитаризм.

«ІРП не гребує нічим, щоб виграти вибори. Вони використовують наркотики, бандитів, гроші отримані від корупції».
Сергіо Санчес Наварро
Виборча кампанія проходила у напруженій атмосфері. Кандидат від правлячої партії Джозефіна Васкес Монта впевнена у перемозі, хоча результати опитувань не дають підстав для оптимізму.

Кандидати від лівих Андрес Мануель Лопес Обрадор теж не підтримується більшістю. Натомість фаворитом виглядає Енріке Пена Нієто, кандидат від Інституційної революційної партії, яка протягом десятків років керувала країною. Він переконує, що партія змінилась.

Втім молодь має іншу думку. Люди, які належать до руху «Я – 132-ий», підтримують позицію виголошену 131 студентом з приватного університету у відео опублікованому на Youtube. ІРП це бандитська організація – стверджує рух.

«ІРП не гребує нічим, щоб виграти вибори. Вони використовують наркотики, бандитів, гроші отримані від корупції», – каже активіст Сергіо Санчес Наварро.

Втім більшість виборців підтримують Нієто, бо вважають, що він зможе покласти край кровопролиттю у країні.

У цьому сумнівається Алехандро Хоуп із Мексиканського інституту конкурентоспроможності. Він вважає, що Нієто доведеться продовжити боротьбу проти наркокартелів. Угода з бандитами – не можлива:

Банд стає все більше. Сьогоднішня кримінальна Мексика не має центру. Тож не можна просто укласти угоду із бандитом номер один.

Деякі мексиканські виборці просто бажають змін, значно знизивши свої очікування.

«За даними опитуваннями, проведеного напередодні виборів, з вибором до останнього моменту не визначилась майже п’ята частина мексиканців. Переважно це молодь.

Хто б не переміг на виборах, вирішення проблем Мексики забере чимало часу. А прості мексиканці, затиснені у протистоянні між урядом та наркокартелями, ще не скоро зможуть зітхнути спокійно.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG