Спеціальні потреби

«Майбутнє України в Європейському Союзі» – президентка Європарламенту


Президент України Володимир Зеленський вітає Президентку Європейського Парламенту Роберту Мецолу у Львові. Україна, 4 березня 2023 року. Прес-служба Президента України/Роздатковий матеріал через REUTERS
Президент України Володимир Зеленський вітає Президентку Європейського Парламенту Роберту Мецолу у Львові. Україна, 4 березня 2023 року. Прес-служба Президента України/Роздатковий матеріал через REUTERS

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола закликала Європейський Союз розпочати з Україною переговори про членство вже цього року. Про це лідерка парламенту, до якого входять представники 27 країн Європи, сказала у суботу під час візиту в Україну.

«Коли ми говоримо, що Україна – це Європа, а Європа – це Україна, це означає, що переговори про вступ мають розпочатися якнайшвидше. Я сподіваюся, вже цього року», – сказала Мецола у Львові.

«Майбутнє України в Європейському Союзі», – додала вона.

Мецола наголосила, що її «вражає темп, з яким Верховна Рада і уряд просуваються щодо вступу до ЄС».

Президент Володимир Зеленський у Львові зустрівся з президенткою Європарламенту і подякував їй за лідерство в підтримці держави від початку повномасштабної війни і за підтримку в Євросоюзі.

1 березня 2022 року Європейський парламент ухвалив резолюцію про підтримку надання Україні статусу країни-кандидата на членство в Євросоюзі. Це сталося на другий день після подання Києвом заявки на членство. Президент Зеленський підписав заявку на членство України в Європейському Союзі 28 лютого 2022 року.

У Львові Зеленський та Мецола обговорили реалізацію української формули миру, а можливість створення Офісу зв’язку Європарламенту в Україні, що могло б покращити комунікацію з європейськими інституціями та допомогло б пришвидшити євроінтеграцію України.

Брюссель надав Києву офіційний статус кандидата в червні минулого року, через чотири місяці після того, як Росія почала повномасштабне вторгнення. Але процес приєднання до Європейського Союзу зазвичай займає кілька років.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Форум

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG