Спеціальні потреби

У США знайшли новий метод виявлення меланоми


За даними американського фонду ракових захворювань шкіри, у світі щогодини хтось помирає від меланоми. Проблема у тому, що захворювання важко виявити. У США меланому, переважно, діагностують шляхом проведення біопсії. Однак тепер одна каліфорнійська біотехнологічна компанія твердить, що знайшла новий безболісний і ефективніший метод діагностики.

Меланома – злоякісна пухлина шкіри та інших органів, що останніми роками стає серйозною глобальною проблемою. Професор Нью-йоркського університету Дейвід Полскі пояснює:

«Причина в тому, що на клітинному рівні… меланома може швидко поширитись, будучи ще незначного розміру. У той час як інші види раку не метастазують поки не збільшаться».

Рання діагностика і усунення меланоми – єдиний на сьогодні надійний спосіб лікування. Проблема лише у тому, каже професор клінічної дерматології Джулід Селеві, що пухлину важко діагностувати:

«Нам важко виявити меланому шляхом огляду чи шляхом використання вже існуючих методів, як наприклад, дермоскопії. Тому надто часто ми робимо біопсію, аби не пропустити меланому».

Виглядає, що метод тестування значно покращиться завдяки появі нового геномного тесту, який розробили науковці каліфорнійської біотехнологічної компанії Дерматек.

«Тест є революційним. Він надійний і не складний, то ж не виключено, що він допоможе у лікуванні пігментних уражень», каже Полскі.

Працює тест наступним чином. За допомогою спеціальної клейкої стрічки, лікарі знімають верхні клітини з пігментних уражень чи плямок, що можуть бути меланомою. Генетичний матеріал вони відсилають в лабораторію Дерматек для аналізу.

Зібраний генетичний матеріал аналізують на профілювання генів і виявлення тих, які, як з’ясували дослідники Дерматеку, асоціюються з меланомою.

Точність результатів вразили навіть таких скептиків як Джеймс Зала:.

«В одного пацієнта ми виявили на спині підозріле пігментне ураження і вирішили про всяк випадок це усунули. Пізніше мені подзвонити з Дерматек і підтвердили, що це була меланома».

Новий тест уже пройшов випробування у США, Європі, Австралії. Наразі він є найефективнішим методом з усіх існуючих на ринку чи у процесі розробки.

Перевага технології Дерматек у тому, каже Полскі, що вона усуває необхідність проведення біопсії, зменшує витрати і дискомфорт у хворих.

Лише у Сполучених Штатах меланому щороку виявляють у понад двох мільйонів людей. Добра новина та, що у випадку ранньої діагностики виліковність становить 99 відсотків.

Тест ще повинні схвалити науковці Федерального управління з контролю за харчами та ліками.
Не дивлячись на появу нових ефективних методів діагностики, лікарі радять не зловживати сонячними ваннами і користуватися захисними кремами.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG