Спеціальні потреби

Президент Медведєв з Каліфорнії розпочав візит до США


У Сан-Франциско президента Росії Дмитра Медведєва вітав губернатор штату Каліфорнія Арнольд Шварценеґґер. Першим офіційним актом російської делегації стало підписання губернатором Шварценеггером і головою ради директорів групи компаній Ренова Віктором Віксельберґом у присутності президента Медведєва Угоди про співробітництво у справі підтримання збереження національного парку Каліфорнії Форт Рос. Згідно з угодою, російська сторона візьме участь у фінансуванні парку, де розташована фортеця, заснована у 1812 році російським купцем Іваном Кусковим. Цей парк-музей через фінансові труднощі перебував під загрозою закриття.

Віктор Віксельберґ прив`язав подію до нинішого перезавантаження стосунків між обома країнами.

«Ось такі позитивні речі, які несла із собою Росія 200 років тому, може бути дуже корисним згадати сьогодні, коли відбувається так зване перезавантаження наших відносин».

Також президент Медведєв поділився з губернатором Шварценеґґером своїми планами щодо відвідування Силіконової долини.

«Моя мета не у тому, аби подивиться, як там все працює. Це не екскурсія. Мені б хотілося, щоб у результаті цієї поїздки зав’язалися повноцінні відносини, які у результаті призведуть до встановлення потужних зв’язків».

І в цьому йому бажають допомогти вихідці з Росії, які тут працюють. Анна Дворникова - голова російськомовних професіоналів, які працюють у Силіконовій долині. Асоціація існує вже вісім років і нараховує понад дві тисячі членів.

«Мені здається, що дуже правильно, що зараз російське керівництво звернуло увагу на вихідців з Росії, бо ми - як раз ті люди, які з одного боку дуже добре знають Росію, як там все працює, і з іншого дуже добре знаємо Силіконову долину».

Із Сан-Франциско президент Медведєв вилітає до Вашингтона, де зустрінеться із президентом США Бараком Обамою. Кілька деталей про графік зустрічі подав радник президента Майкл Макфол.

«У рамках візиту ми будемо говорити про Іран, Північну Корею, Афганістан, Киргизстан. Але не лише про це. Ми також будемо говорити про економічний розвиток. Тема інновацій і Сколково, яку пропонує президент Медведєв, також ймовірно стане темою дискусії», - зазначив Макфол.

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG