Спеціальні потреби

Традиційні ЗМІ у США не здають позицій


Традиційні ЗМІ у США не здають позицій
Традиційні ЗМІ у США не здають позицій

Останнім часом усі ми часто чуємо, що американці перестали читати газети і дивитися телевізор, оскільки основним джерелом інформації став Інтернет. Це – правда. Але, як часто буває, не вся. Хоча соціальні мережі і стають підручним засобом повідомлення про події навколо, недавнє дослідження показало, що і традиційні ЗМІ зарано відправляти у минуле.

Співробітники дослідницького центру Pew виділили 16 тематичних розділів та опитали 2 250 осіб. За словами директора центру Тома Розенстіла, виявилося, що американці виробили для себе складну систему, в якій різним темам відповідають різні джерела інформації.

Так, більше 80% респондентів, як і раніше, дізнаються останні новини з телепередач, а 89% віддають перевагу «живому» телевізійному прогнозу погоди, а не інформації в Інтернеті. У тому, що стосується місцевих новин, телебачення випередило навіть найстаріше джерело інформації – «сарафанне радіо», тобто передачу новин з уст в уста.

Газети також зберігають впевнені позиції в списку найбільш популярних джерел новин: у 11 з 16 категорій, включаючи злочинність, податки та мистецтво, перше місце належить великим газетам і їх Інтернет-сайтам. Успішними є малоформатні міські і селищні газети: повідомлення про результати матчів шкільних команд, інформація про народження і смерть, розпродажі в місцевому супермаркеті та інші локальні новини багато значать для місцевих жителів.

У той же час дослідники з'ясували, що близько половини дорослого населення США час від часу отримує інформацію за допомогою мобільних пристроїв, хоча для них вони залишаються поки що допоміжним засобом.

Проект центру Pew став одним з перших загальнонаціональних досліджень, що продемонстрували, які складні форми приймає в сучасному суспільстві система ЗМІ. Схоже, споживачів цілком влаштовує і навіть тішить можливість поєднувати нові і старі засоби інформації.

XS
SM
MD
LG